Małysz z Lotosem i w Dakarze

Z Lotosem jedź Adam, jedź! Mówi główny sponsor Adama Małysza, który aktualnie przebywa na badaniach w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Wczoraj RMF Caroline Team  i Grupa Lotos S.A  podpisały umowę o współpracy. Zespół rajdowy Małysza pozyskał partnera, dzięki któremu coraz bliższe stają się plany osiągnięcia mety w rajdzie Dakar i udziału w najbardziej wymagającej przygodzie motoryzacyjnej na świecie

Przedstawiciele Grupy Lotos S.A. i RMF Caroline Team podpisali wczoraj umowę dotyczącą współpracy w ciągu najbliższych kilku wydarzeń sportowych, w których uczestniczył będzie zespół Adama Małysza. Tym samym realna  staje się możliwość przyspieszenia przygotowań do rajdu Dakar i śmielszego planowania uczestnictwa w jednej z największych motoryzacyjnych przygód off-roadowych.

Teraz Mitsubishi Pajero T1

W garażu RMF Caroline Team pojawiły się samochody Mitsubishi Pajero przygotowane do startów w klasyfikacji T1. To jedne z najlepiej przygotowanych i sprawdzonych na Dakarze samochodów terenowych.

Do niedawna uczyłem się jeździć samochodem w klasie T2. Kiedy już poznałem na własnej skórze możliwości i ograniczenia auta, dostałem do zabawy samochód zdecydowanie sprawniejszy w warunkach terenowych. Mitsubishi klasy T1 jeździ się inaczej, niż Porsche. Większy skok zawieszenia, inaczej przygotowane nadwozie, profesjonalna skrzynia biegów i wiele innych elementów znacznie poprawia osiągi klasy T1 w trudnych warunkach- mówi Adam Małysz, który przebywa na badaniach ambulatoryjnych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie.


Albert Gryszczuk, szef RMF Caroline Team potwierdza, że w rajdzie Dakar, zespół wystartuje w klasie T1. Za Mitsubishi Pajero przemawia potwierdzona w wielu rajdach na świecie niezawodność. Zespół ma  już zapewnione wsparcie serwisowe. W Porsche T2 team będzie rywalizował na rajdach pucharu świata FIA.

Nie zadeklaruję teraz czy Mitsubishi będzie jedynym autem Caroline Team na Dakarze- mówi Gryszczuk.

 

Lotos w motorsporcie

Teraz  logo Grupy Lotos pojawi się na samochodach rajdowych i serwisowych, kombinezonach rajdowych i strojach zespołu RMF Caroline Team oraz innych elementach wyposażenia „camp-u”. Do tej pory Grupa Lotos w  obszarze sportów motorowych zaangażowana jest w organizację wyścigów gokartowych KIA Lotos Race. W ramach Lotos Dynamic Rally Team wspiera załogi Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (RSMP) oraz Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak (PWRC). Wspólnie z marką Subaru  sponsoruje załogę Wojciech Chuchała i Kamil Heller (RSMP).

Grupa Lotos S.A. sponsoruje sport z pełnym przekonaniem, że jest to jedno z najważniejszych zadań firmy odpowiedzialnej społecznie. Mamy do sportu wielki szacunek, bo jest to dziedzina ciężkiej pracy, walki i rzetelnych sukcesów. Można powiedzieć, że sport niewiele różni się od biznesu, a ja od czasu do czasu przypominam swoim kolegom, że prowadzenie firmy jest trudnym sportem. Mamy też -  czym chcę nieskromnie się pochwalić -  dobrą rękę do sportu. Pewnie dlatego, że szanujemy sportowców, wczuwamy się w ich potrzeby i pomagamy wszędzie tam, gdzie możemy. Nie mam wątpliwości, że nowe zadania stawiane przed Adamem Małyszem dostarczą nam wiele emocji i wiele okazji do wykrzykiwania przed telewizorami - już nie „Leć Adam, leć”, ale „Jedź Adam, jedź!”. Jedź Adam i zwyciężaj! Tego mu serdecznie życzę - powiedział Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos S.A.

 

Specyfikacja techniczna samochodu RMF Caroline Team


Klasa: FIA T1

Silnik: 3.2 DID
model - Pajero V60
pojemność skokowa - 3200 cm3
układ i liczba cylindrów - 4 rzędowy
moc maksymalna - 220 KM
maksymalny moment obrotowy -560 Nm przy 2000 obr./min
ręczna skrzynia biegów - 6 biegowa sekwencyjna

Skrzynia rozdzielcza: std

Mosty napędowe
przedni: std ralliart modification
tylny: std ralliart modification
blokada mechanizmu różnicowego: std

Koła jezdne
felgi rozmiar: 16 z ogumieniem rozmiar 235/70R16

Zawieszenie przód i tył - 8 x Reiger

Układ hamulcowy - Alcon 320 mm

Masy, wymiary, objętości
masa własna - 1975 kg
długość - 4260 mm
rozstaw -  1845 mm
objętość zbiornika paliwa - 350 l

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Adam Małysz miał wypadek. Dachował

Rajd Polski | Chuchała odkryje tajemnice szutru?

Rajd Polski | Kajetanowicz zapomni o grawitacji

Rajd Warmiński | Staniszewski najszybszy

Rajd Polski | Najszybsi z Europy będą w Mikołajkach

Więcej o: