Rajd Dolnośląski | Bouffier poza zasięgiem naszych

Bryan Bouffier i Xavier Panseri zdominowali pierwszy dzień zmagań w 21. Rajdzie Dolnośląskim. Trzykrotni mistrzowie Polski wygrali wszystkie sobotnie odcinki specjalne. Za nimi są Michał Sołowow z Maciejem Baranem (+33,0) oraz Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem (+35,7)

Francuzi wyruszą na trasę drugiego etapu zawodów z przewagą 33 sekund. Drugie miejsce zajmują wicemistrzowie Europy  Michał Sołowow i Maciej Baran. Trzeciej pozycji na podium strzegą Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, którym do liderów zabrakło +35,7.

Załoga Lotos Dynamic Rally Team pierwszego dnia Rajdu Dolnośląskiego notowała fantastyczne czasy, pięła się w tabeli i jako jedyna nawiązywała walkę z załogami w samochodach Super 2000. Podczas drugiej pętli Kajetanowicz  wywalczył drugi czas na OS Spalona i Gorzanów, a na środkowej próbie w Międzylesiu zameldował się na mecie z trzecim wynikiem.

Kajetan Kajetanowicz:

To był dla nas dobry dzień. Podczas drugiej pętli było nieco trudniej, ponieważ na trasie leżało sporo naniesionego brudu. Ostatni odcinek w pętli - coś pięknego. Jazda po nim sprawia nam ogromną frajdę. Bardzo się cieszymy, że nawiązujemy walkę, że jesteśmy tak blisko zawodników w autach S2000. To powód do zadowolenia i tak do tego podchodzimy. Jutro ciąg dalszy zmagań i zapowiada się emocjonująca rywalizacja. Na pewno będziemy cisnąć dalej, tym bardziej, że tak niewiele brakuje do drugiego miejsca.

 

Jarek Baran:

Mam wrażenie, że rajdy stają się coraz krótsze. O 15-tej jestem po pracy zupełnie jak na państwowej posadzie. Mimo wszystko warto było wstać rano, żeby przejechać nowy oes Gorzanów. Jazda po nim zapewnia mega atrakcje - prawdziwa perełka rajdu.

Nie obyło  się bez przygód

Na odcinku specjalnym Gorzanów BGK 2 wypadkowi uległa załoga nr 17 Jarosław Kołtun i Tadeusz Burkacki. Ich samochód wypadając z trasy z dużą prędkością skosił płot, rozbił przyłącze gazowe i uszkodził wejście do budynku. Odpadający element uderzył w kibica - właściciela tej prywatnej posesji.

Na miejscu interweniowały służby ratownicze organizatora. Kibic, który doznał obrażeń został zaopatrzony przez służby medyczne i jest hospitalizowany. Jego stan jest stabilny, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyłącze gazowe zostało zabezpieczone przez odpowiednie służby.

Jarosławowi Kołtunowi nic się nie stało,  a Tadeusz Burkacki ma złamany obojczyk. Obaj opuścili szpital.

RPP na mecie 7. rundy

7. runda Rajdowego Pucharu Polski przyniosła kolejne zwycięstwo Mariuszowi Nowocieniowi i Bartłomiejowi Jakubowskiemu,  którzy finiszowali przed Jerzym Tomaszczykiem i Łukaszem Włochem  z zapasem +38,8. Trzecie miejsce wywalczyli Radosław Raczkowski i Mariusz Kosiński (+57,0).

Jeszcze 6 odcinków

Niedziela na trasie 21. Rajdu Dolnośląskiego to kolejnych 6 oesów dla 5. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i tyle samo dla załóg jadących w 8. rundzie Rajdowego Pucharu Polski. Rywalizacja rozegra się na prawie 72km. Meta na kłodzkim Rynku po godz. 16-tej.

Wyniki nieoficjalne RSMP - po I dniu 21. Rajdu Dolnośląskiego

1.    Bouffier / Panseri               Peugeot 207 S2000          42:10.3
2.    Sołowow / Baran               Ford Fiesta S2000             +33.0        +33.0
3.    Kajetanowicz / Baran        Subaru Impreza TMR          +35.7        +2.7
4.    Grzyb / Siatkowski             Peugeot 207 S2000           +39.7        +4.0
5.    Bębenek / Bębenek            Mitsubishi Evo X                +53.5        +13.8
6.    Chuchała / Heller                Subaru Impreza TMR10     +1:38.3    +44.8
7.    Kuchar / Dymurski               Mitsubishi Evo V                +2:23.8    +45.5
8.    Chmielewski / Dachowski    Citroen DS3                      +3:19.5    +55.7
9.    Chwist / Burkat                   Subaru Impreza                +3:30.9    +11.4
10.    Kornicki / Hundla               Citroen C2R2 Max            +4:35.2    +1:04.3

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Dolnośląski | Mocna obsada w Kotlinie Kłodzkiej!

Porsche Supercup | Giermaziak z kompletem punktów

Rajd Dolnośląski | Kierowcy o przygotowaniach

Więcej o: