RSMP | Bębenkowie znowu razem!

Grzegorz Bębenek wraca na prawy fotel do barta Michała. Po wielu konsultacjach i badaniach, lekarze pozwolili mu na starty do końca sezonu. Michała i Grzegorza Bębenków w Mitsubishi Lancerze R4 zobaczymy razem już podczas kolejnej rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, którą będzie 21. Rajd Dolnośląski

Niedawno lekarze zdiagnozowali u Grzegorza Bębenka poważne problemy z kręgosłupem i odradzili mu starty w rajdach. Podczas 20. Rajdu Rzeszowskiego na prawym fotelu Michała Bębenka zasiadł Maciej Wilk. Teraz, po niemal dwumiesięcznej przerwie i ponownych badaniach Grzegorzowi zezwolono na ponowne starty.


Grzegorz Bębenek:

Cieszę się, że lekarze pozwolili mi dokończyć ten sezon. W ciągu ostatnich kilku tygodni stan mojego zdrowia znacznie się poprawił i mam nadzieję, że z biegiem czasu będzie coraz lepiej. Wspólnie z lekarzami ustaliliśmy, że w razie nieoczekiwanego pogorszenia się mojego samopoczucia, pod koniec roku poddam się operacji. Na razie nic na to nie wskazuje a rokowania są optymistyczne. Zatem do zobaczenia w Kotlinie Kłodzkiej.

 

Michał Bębenek:

Dziękuję bardzo Maćkowi Wilkowi za wspólny start w Rzeszowie. Jechało się nam naprawdę dobrze, a okres docierania i uzgadniania wspólnego opisu był krótki. Oczywiście bardzo się cieszę, że stan zdrowia Grzegorza polepszył się na tyle, że możemy wspólnie dokończyć sezon w Platinum Rally Team.


Bracia Michał i Grzegorz Bębenek tworzą rajdową załogę od początku swoich startów w 1998 roku. Do tej pory tylko dwa razy Michał był pilotowany przez innego zawodnika niż jego brat Grzegorz.  Pierwszy raz miało to miejsce w 2001 roku podczas 29. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki 2001. Pilotem kierowcy z Bochni był Jarosław Baran. W tegorocznym Rajdzie Rzeszowskim Grzegorza Bębenka zastąpił Maciej Wilk.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Tomasz Kuchar o sezonie i Dolnośląskim - wywiad

Rajd Rzeszowski | T.Kuchar D.Dymurski - OS6- WIDEO

Rajd Rzeszowski | Grzyb podsumowuje sukces Peugeota

Rajd Rzeszowski | Bouffier na czele RSMP, życiówka Rzeźnika

Więcej o: