WRC | Loeb z Citroënem do 2013

Sébastien Loeb zostaje z Citroënem. Siedmiokrotny Mistrz Świata z francuską marką będzie kontynuował wspólną sportową przygodę w sezonach 2012 i 2013 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Kierowca i team zapowiadają walkę o kolejne zwycięstwa

Sébastien Loeb, kierowca związany z marką Citroën od 2001 roku. Siedmiokrotny Mistrz Świata w kategorii Kierowców WRC postanowił przedłużyć współpracę z Citroënem  na dwa kolejne sezony rajdowe. Wraz z pilotem Danielem Eleną, Loeb zawalczy o kolejne sukcesy za kierownicą Citroëna DS3 WRC.

Wraz z decyzją o udziale w cyklu WRC kolejnych producentów, rywalizacja w przyszłych sezonach będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Tym bardziej, że zmiany w regulaminie dotyczące kolejności startów sprawią, że walka będzie bardziej wyrównana. Aby stawić czoła nowym konkurentom znów zaufałem doświadczeniu Citroëna, jego ekipie i DS3 WRC, którego miałem okazję dopracowywać - mówi Sébastien Loeb, który z entuzjazmem podchodzi do nowych wyzwań.
Sébastien Loeb jest wspaniałym ambasadorem naszej marki. Wizerunek nasz i jego są dziś bardzo powiązane. Loeb uosabia odwagę oraz ducha sportu i współzawodnictwa, czyli bliskie nam wartości. Jesteśmy dumni z jego przywiązania do Citroëna i faktu, że Sébastien kontynuuje karierę u boku ekipy, która prowadzi go od jego rajdowych początków - podsumowuje Frédérique Banzet, Dyrektor Generalny Citroëna.

źródło: Citroën

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Tomasz Kuchar o sezonie i Dolnośląskim - wywiad

Rajd Rzeszowski | T.Kuchar D.Dymurski - OS6- WIDEO

Rajd Rzeszowski | Grzyb podsumowuje sukces Peugeota

Więcej o: