17 osób w 8-osobowym busie. Za kółkiem pijany Meksykanin

16 pasażerów z mandatami, kierowca na izbie wytrzeźwień - tak zakończyła się rutynowa kontrola drogowa na krajowej jedenastce w Wielkopolsce.

W poniedziałek 11 listopada drogówka ze Środy Wielkopolskiej zatrzymała busa do rutynowej kontroli. Jak się okazało, 8-osobowym Oplem podróżowało 17 osób. Część z pasażerów siedziała na taboretach ustawionych w bagażniku. Wszyscy podróżujący busem - i kierowca, i pasażerowie - to Meksykanie legalnie pracujący w Polsce.

Pijany Meksykanin wiózł 16 pasażerów 8-osobowym busem

Policja wystawiła mandaty wszystkim pasażerom podróżującym bez zapiętych pasów. Kierowca odpowie nie tylko za przewożenie nadprogramowej liczby pasażerów, ale również za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - policyjna kontrola wykazała 0,6 promila, a zatem poziom klasyfikujący wyczyn Meksykanina jako przestępstwo.

Kierowca, po wytrzeźwieniu, zostanie przesłuchany w obecności biegłego tłumacza i wówczas zostaną mu przedstawione zarzuty

- powiedział rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Więcej o:
Komentarze (4)
Pijany Meksykanin wiózł 16 pasażerów 8-osobowym busem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: nunulek

    0

    Wracaliśmy w latach 90-tych Barkasem 1000 ze Stoczni Gdańskiej .Późny wieczór , na "pokładzie" 19 osób.Policjant z drogówki zajrzał do środka , popatrzył i tylko machnął ręką.Dostał zapewnienie ,że pod dworcem wysiądzie 15 osób.Pionierskie czasy...

  • Gość: LOL

    0

    U nas na drogach jest Meksyk. To i Meksykanie się znaleźli. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX