Przejście dla pieszych z Kanady robi furorę w Internecie. W sprytny sposób zmusza kierowców do zatrzymania się

Krótki film z przejściem dla pieszych w roli głównej robi prawdziwą furorę w Internecie. Z pozoru wydaje się zabawny i może kojarzyć się z popularnymi prankami, ale zwraca uwagę na poważny problem. Nie tylko w Polsce kierowcy nie zatrzymują się przed przejściem.

Kanadyjska organizacja rządowa zajmująca się bezpieczeństwem na drodze SAAQ (Société de l'Assurance Automobile du Québec) wrzuciła krótki film na Facebooka zaledwie tydzień temu, a ten już ma 3,3 miliona wyświetleń. Z kolei na kanale "Trust Me, I'm an Urbanist" to samo wideo ma na liczniku ponad 6 milionów oglądających. I w obydwu przypadkach pod filmikiem pojawiło się mnóstwo reakcji, udostępnień i komentarzy.

"To przejście chroni pieszych. Dziękujemy, że się zatrzymałeś"

Kiedy pieszy zbliża się do przejścia, żółte pasy nagle się podnoszą, zmuszając kierowców do zatrzymania się i odgradzając pieszego od niebezpieczeństwa. Wideo nagrano w sposób, który kojarzy się z tzw. prankami i bardzo podobne są reakcje pieszych oraz kierowców. Zszokowani nie wiedzą, co robić. Film możecie zobaczyć w tym miejscu:

Zabawny filmik, bardzo poważny temat

Choć całość ma charakter żartu, to temat jest poważny. SAAQ chciało zwrócić uwagę na problem niezatrzymywania się kierowców przed przejściem dla pieszych. Na podnoszących się pasach widzimy napis "To przejście chroni pieszych. Dziękujemy, że się zatrzymałeś". Liczba wyświetleń i udostępnień wideo pokazuje, że organizacji się udało. O filmie mówi się nie tylko w Quebecu i Kanadzie, ale na całym świecie.

Temat przejść dla pieszych jest bardzo na czasie zwłaszcza w Polsce. Po tragicznym w skutkach wypadku na warszawskich Bielanach tematem zajęli się politycy, którzy zapowiadają zmiany w polskich przepisach. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Więcej o:
Komentarze (193)
Przejście dla pieszych z Kanady robi furorę w Internecie. Zmusza kierowców do zatrzymania się
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cozano

  Oceniono 189 razy 161

  Niestety w warunkach polskich podnoszące się paski musiałyby być betonowe, żeby zatrzymać kierowcę.

 • Gość: Late

  Oceniono 83 razy 75

  Rosjanie od lat mają to samo - tyle, że przed przejazdami kolejowymi, a podnoszące się płyty są stalowe i unoszą się pod mniejszym kątem, oczywiście w kierunku "pod włos". Prędzej urwiesz przód auta, niż wjedziesz na tory. Działa.

 • Gość: VTG

  Oceniono 114 razy 60

  W Polsce forumowi eksperci udowodniają, że zatrzymywanie się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych to łamanie przepisów :DD To taka "płaska Ziemia" przepisów ruchu drogowego :)

 • baby1

  Oceniono 57 razy 51

  No nie wiem. Jak kierowca ma 3 promile alkoholu we krwi i zapieprza 130 km/h, to takie przejście nie ochroni przechodnia.

 • Gość: ada

  Oceniono 31 razy 29

  w Polsce przy szybkościach ponad 100 km pasy nie zdążą się podnieść

 • Gość: gruby_borubar

  Oceniono 51 razy 27

  W katolskiej wolsce przed przejsciem nie pomogły by i rowy przeciwczołgowe.

 • Gość: maciej

  Oceniono 25 razy 23

  a jak nauczyć pieszego, żeby nie patrzył na smartfona, lecz na drogę, przez którą chce przejść???????????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX