Mapy Google z nowymi funkcjami dla kierowców. Można zgłaszać już nie tylko fotoradary i wypadki

Google wyraźnie chce, żeby aplikacja Mapy była jedną z najchętniej wybieranych przez kierowców nawigacji. Najpierw użytkownicy dostali możliwość zgłaszania fotoradarów i wypadków, teraz tę listę znacznie wydłużono.

Mapy Google chcą stać się alternatywą dla bardzo popularnej wśród polskich kierowców aplikacji Yanosik. Na przestrzeni ostatnich miesięcy Mapy otrzymały wiele aktualizacji, które poszerzają możliwości wbudowanej w nie nawigacji. W jednej z niedawnych użytkownicy otrzymali funkcję zgłaszania wypadków, korków, fotoradarów i policyjnych kontroli prędkości. Nie oszukujmy się, to właśnie za to Polacy pokochali wspomnianego Yanosika.

Nowe funkcje w Mapach Google

Właśnie wprowadzona aktualizacja pozwala informować innych użytkowników także o robotach drogowych, zamknięciu pasa, niesprawnym pojeździe oraz obiektach na drodze. Poniżej zamieszczamy wykonany przez nas zrzut ekranu najnowszej wersji Mapy.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Mapy GoogleMapy Google fot. Filip Trusz (zrzut ekranu z aplikacji)

Czym jeszcze Mapy Google chcą przekonać do siebie kierowców?

Jedną z najlepiej działających funkcji aplikacji są informacje o ruchu drogowym. Mapy zbierają je od bardzo dużej liczby użytkowników i dzięki temu mogą podawać precyzyjne dane, a także proponować objazdy najbardziej zakorkowanych ulic. Od jakiegoś czasu aplikacja informuje także o obowiązującym na danej drodze ograniczeniu prędkości, a w opcjach nawigacji możemy włączyć wyświetlanie prędkości, z jaką jedziemy, która obliczana jest na podstawie wskazań GPS.

Amerykański gigant wyraźnie postanowił uczynić z Map smartfonową nawigację numer jeden. Również w Polsce. Używacie aplikacji Google czy jednej z alternatyw? Dajcie nam znać w sondażu poniżej.

>>> Dzisiaj piszemy o Mapach i Yanosiku, ale to nie jedyne aplikacje, które sprawdzą się jako nawigacja w telefonie:

Czy korzystasz z nawigacji w Mapach Google?
Więcej o:
Komentarze (57)
Mapy Google z nowymi funkcjami dla kierowców. Można zgłaszać już nie tylko fotoradary
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Aleksander Głowacki

  Oceniono 14 razy 10

  W Google Maps brakuje mi tylko wyświetlania dozwolonej, maksymalnej prędkości i ostrzegania o jej przekroczeniu, jak w automapie czy Janosiku. Poza tym najlepsza nawigacja

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 9 razy 3

  Yanosik dobry jest na wsiach i poza teren zabudowanym ze względu na system powiadomień.
  W dużym mieście dysfunkcyjny - pokazuje ze 20m do przodu. I teraz spróbuj przeskoczyć 3 pasy bo akurat będziesz miał skręcić w lewo.
  Do tego jest to niewiarygodnie brzydka forma prezentacji trasy.

 • remo29

  Oceniono 11 razy 3

  Powinny być dźwiękowe ostrzeżenia, bo do tej pory (mam na myśli dziś rano) widać tylko ikonę z ostrzeżeniem, a bez sensu jest jechać i gapić się co chwilę w ekran czy przypadkiem za zakrętem coś się nie dzieje. I druga rzecz, ktoś wcześniej o tym napisał, brakuje informacji o dopuszczalnej prędkości w danym miejscu, czasem się przegapi znak i może być przypał.

 • patatajson

  Oceniono 2 razy 2

  Nawigacja Google, w tle yanosik. Tak mi się najlepiej sprawdza. Ale brak aktualizacji (w obydwu) jest bolesny - w niektórych miejscach już od miesięcy drogi są inne niż w nawigacjach - np. w Ostródzie.

  Poza tym przydałoby się bardzo głosowe zgłaszanie sytuacji na drodze.

 • misiur

  Oceniono 4 razy 2

  Hm, coraz więcej funkcji w jednym i drugim oznacza większe prawdopodobieństwo wypadku.
  Szukając odpowiedniej ikony w aplikacji coraz dłużej będziemy odrywać wzrok od drogi.
  W końcu dodatkowy ułamek sekundy będzie nas kosztował życie lub kalectwo.

 • kamila3345

  Oceniono 6 razy 2

  Ostrzeżenie przed karambolem powinno być jeszcze da się to wygenerować automatycznie z danych o ruchu

 • lm648

  Oceniono 1 raz 1

  W alternatywie do płatnych nawigacji które w nowych autach wyceniane są na conajmniej kilka tysięcy jest to Suuuper rozwiązanie wogóle nie odbiegające jakością. A ponadto aktualizacja również jest bezpłatna co też czyni ją atutem w świetle ciągle zmieniającej się sieci komunikacyjnej w naszym kraju. Korzystam i polecam niedowiarką. A to że ją ciągle modernizują jest tylko pozytywnym atutem 💪

 • dn1956d

  Oceniono 1 raz 1

  "Od jakiegoś czasu aplikacja informuje także o obowiązującym na danej drodze ograniczeniu prędkości"
  W Polsce? Niestety mam aktualną, ale NIE informuje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX