Na liczniku 121 km/h w zabudowanym, a potem wjazd na przejście kolejowe przy otwierających się szlabanach

Kolejna interwencja policjantów z Grupy SPEED. Tym razem nagranie opublikowali policjanci bolesławieckiej drogówki. Widzimy na nim kierowcę, który w chwilę zebrał 14 punktów karnych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Interwencja policjantów bolesławieckiej drogówki zakończyła się bardzo źle dla 43-letniego kierowcy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali go mandatem i 14 punktami karnymi. Nie tylko za nadmierną prędkość, ale także skrajnie niebezpieczne zachowanie na drodze.

>>> Policja pokazała nagranie z interwencji. Widzimy na nim, jak kierowca lekceważy zapory na przejeździe kolejowym:

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 70 km/h. Dodatkowo mężczyźnie tak się spieszyło, że wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnoszenie zapór nie zostało jeszcze zakończone.

Nagrań z policyjnych pojawia się ostatnio coraz więcej, ale to nie może dziwić. Polacy znowu przestali się przejmować ograniczeniami prędkości. Przestał także działać bat w postaci zabierania prawa jazdy na 3 miesiące za przekroczenie ograniczenia o 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci mówili o tym już podczas wakacji, kiedy to zabrano dwukrotnie więcej praw jazdy niż przed rokiem. Na początku września w Polsce ruszył kaskadowy pomiar prędkości. Efekty?

Podczas ostatniego kaskadowego pomiaru prędkości zatrzymaliśmy rekordową liczbę praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym

- poinformował Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Więcej o:
Komentarze (53)
Na liczniku 121 km/h w zabudowanym, a potem wjazd na przejście kolejowe przy otwierających się szlabanach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • sztucznypolak

  Oceniono 34 razy 26

  Dla wszystkich, ktorzy wypisuja debilne komentarze.
  Artykul 28 ust. 3 pkt 1.PoRD:
  "3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
  1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;"
  Chodzi o to, ze zapory moga nie podniesc sie do konca i zaczac znowu opadac. Wtedy samochod moze zostac zamkniety na przejezdzie.

 • mateusz.c

  Oceniono 38 razy 22

  Komentarze takie, że w zasadzie nic dziwnego, że taka rzeźnia na drogach.
  Jak rozumiem sporo z komentujących ten wątek jak widzi znak "stop" to zatrzymuje się tylko jak coś jedzie.

 • wa3a

  Oceniono 17 razy 17

  jeżdżę po Polsce dużo, od czasu do czasu zdarza mi się nagiąć niektóre przepisy, jak pewnie każdemu, ale nieraz ludzie odwalają takie rzeczy na drodze, że włos się jeży, gdyby nie czujność innych uczestników ruchu pozabijaliby siebie a co gorsza innych niewinnych ludzi

 • Gość: kacper

  Oceniono 21 razy 15

  Nie rozumiem jednego: dlaczego zamazuje się numer rejestracyjny sprawcy wykroczenia? Przecież to nie wizerunek, nie nazwisko, nie PESESL ani rozmiar (...). Nikt, poza służbami, nie dotrze po numerze rejestracyjnym do informacji o danych osobowych właściciela pojazdu. Dlaczego "utajnia' się numery, jeżeli są publicznie widoczne na drodze przez każdego?

 • andrzej.wald

  Oceniono 16 razy 12

  Tylko co tu komentować? Policja zrobiła co do niej należało czyli ukarała kierowcę adekwatnie do popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym. Osobiście uważam, że kary finansowe czyli mandaty są u nas nieadekwatne do poziomu dochodów tych, którzy mają być karani. Jeżeli emeryt dostaje z ZUS co miesiąc 1500 zł to dla niego mandat 500 zł stanowi 1/3 miesięcznych dochodów. Jeżeli mandat dostaje Prezes zarabiający 50-100 tys. zł miesięcznie to dla niego taki mandat 500 zł stanowi 1 proc. jego miesięcznych dochodów. Gdzie tu sprawiedliwa kara? Dlaczego mandaty czyli kary finansowe nie są powiązane z dochodami kierowców jak ma to miejsce na przykład w Finlandii?

 • princepinot

  Oceniono 19 razy 11

  Zabrac samochod na 3 miesiace, bo po co samochod gdy nie ma prawa jazdy, obciazyc kosztami przechowania, podwyzszyc ubezpieczenia na nastepne 5 lat.

 • Gość: Tesla na pych(ę)

  Oceniono 6 razy 6

  'Ale o co chodzi Panie Władzo Szanowny? PRZECIEŻ każde dziecko wie, że Volva są bezpieczne! Coż mogło złego siem stać'?

 • kac

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda, że tylko na 3 miesiące...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX