Grupa SPEED wyłapuje nawet supersamochody. Nagranie z zatrzymania Ferrari, które jechało 177 km/h

Grupy SPEED, specjalne jednostki do walki z piratami drogowymi, powstały w całej Polsce. I policjanci wzięli się do roboty. Uważać musząc nawet kierowcy najszybszych supersamochodów.

Pierwsza specgrupa SPEED powstała w Warszawie. Po sukcesie jednostki policja podjęła decyzję o utworzeniu podobnych jednostek w całym kraju. Poza mundurowymi z drogówki, w ich skład wchodzą również policjanci z pionów kryminalnych, prewencji i zwalczających cyberprzestępczość. Podczas jednej z ostatnich służb, policjanci katowickiej drogówki zatrzymali ferrari, które jechało z prędkością 177 km/h. Funkcjonariusze nagrali interwencję.

>>> Zobacz nagranie z wideorejestratora policjantów, którzy zatrzymali Ferrari:

Policjanci z katowickiej grupy SPEED wyjeżdżają codziennie do działań najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, takimi jak BMW GT Serii 3 i Kia Stinger. Pojazdy z silnikami o mocy przekraczającej 200 KM wyposażone są w wideorejestratory.

Na filmie widzimy ich niedawną interwencję na drodze krajowej nr 86. Funkcjonariusze zauważyli, jak lewym pasem z nadmierną prędkością poruszało się czerwone ferrari. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania „pirata drogowego”. Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, kierujący jechał 177 km/h.

Siedzący za kierownicą 49-letni mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

Więcej o:
Komentarze (84)
Grupa SPEED wyłapuje nawet supersamochody. Nagranie z zatrzymania Ferrari, które jechało 177 km/h
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: zartownis

  Oceniono 39 razy 35

  Wymiana zdań między policjantem a kierowcą (ferrari):
  - Wie Pan dlaczego Pana zatrzymaliśmy?
  - Bo Wam pozwoliłem.
  Kurtyna.

 • chlopzlasu

  Oceniono 29 razy 21

  177 na dwupasmowej drodze oczywiście jest wykroczeniem, ale jest bardziej bezpieczne niż 110 w obszarze zabudowanym. Jak na Ferrari to jechał wolno. 277 to byłby wynik ;-). A poważnie to zajmijcie się chamstwem na drogach. Kiedy wreszcie jazda na zderzaku będzie karana?

 • luki.wawa

  Oceniono 35 razy 17

  Straszne 177 km/h na jezdni dwu pasmowej. Ok przekroczył prędkość, ale trudno tu nazwać aby to było jakieś wyróżniające się wykroczenie.
  Szkoda że ci Panowie z tej Grupy Speed nie dbają o bezpieczeństwo na drogach i inne przewinienia mają gdzieś - a często dużo bardziej niebezpieczne niż ściganie ferrari na 2 pasmowej drodze.
  Dla mnie ten film świadczy o porażce tej formacji i parciu na szkło - pracy pod publikę.
  A jak ginęli ludzie tak giną. Wielki sukces w Warszawie - proszę podać liczby zmniejszenia ofiar - szczególnie śmiertelnych w okresie powstania tej grupy. Dla ułatwienia jest co raz więcej wypadków w tym z ofiarami śmiertelnymi. Więc sukces jest zerowy a komendant policji powinien podać się do dymisji jeżeli w jego regionie giną ludzie a szczególnie że jest więcej wypadków. Bo mnie liczba mandatów zupełnie nie przekonuje. Powoduje to czyste pompowanie policji a ludzie jak ginęli tak giną

 • Gość: asdf

  Oceniono 12 razy 10

  "Grupa SPEED wyłapuje nawet najszybszych"

  Czy powstanie kiedykolwiek grupa, która będzie wyłapywała najbardziej niebezpiecznych? W tej chwili kierowca może złośliwie zajeżdżać drogę, spychać z drogi do rowu, podjeżdżać pod zderzak i wykonywać dowolną liczbę niebezpiezpiecznych manewrów i dopóki nie przekroczy dozwolonej prędkości, policja nie zareaguje...

 • Gość: Zbyru z za firanki

  Oceniono 14 razy 8

  Człowieku o jakim ty piszesz "pościgu ", śmieszne nazewnictwo" grupa speed " i jedno z super radiowozów o mocy ponad 200 koni z ruchu miejski stanęło na wysokosci zadania i niczym straznik teksasu ,zrecznymi kocimi ruchami zatrzymało w sposób gwałtowny biedne ferrari ktore ma ponad 400 koni jadące szaleńczo na 4 biegu177km/h .Brabo Policja, brawo funkcjonariusze grupy speed w super bolodach.🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

 • Gość: Andy

  Oceniono 22 razy 8

  ten nieoznakowany radiowóz goniacy ferrari sam przekroczył przepisy. Nie miał uruchomionych sygnałów więc nie był w akcji. Tłumaczenie policjantów o działaniu w kontratypie pozaustawowym czyli ochronie mienia wyższej wartości jest zwyczajnie głupie. Można by powiedzieć, że niedługo policjant będzie się tłumaczył, że ukradł (obojętnie co) bo działał w stanie wyższej konieczności.

 • Gość: Szybkibill

  Oceniono 12 razy 6

  Gdyby chciał naprawdę uciekać to ta beemka by tylko spaliny powąchali.na dzisiejsze czasy 250 koni to nie żadne mecyje.Wystarczy jakieś audi rs to nie maja czego szukać.Wiele aut jest szybszych na polskich drogach a wy redaktorzyny dmuchacie balon jakie to niby sa szybkie samochody policyjne. Czepiają sie ludzi o byle przekroczenie bo jechał na 50tce 70 śmiech drogi dwupasmowe a ograniczenia do 50 to jest ,żenada a niech ku... patrzą osły jak wyjeżdżają a nie każdy ma.sie snuć przez czyjąś slepote za chwile to bedziemy jeździć 20 na godzine bo wypadki są .Po pierwsze sie zastanówcie gdzie jakie linie rysujecie i gdzie jakie znaki stawiacie bo czasami z tym to.tragedia w Polsce

 • Gość: Bezimienny76

  Oceniono 14 razy 6

  Hahaha czysta żenada, przyjebał by po grach to by tą swoją bemką mogli spaliny powąchać, a przy prubie pościgu pewnie rozjebali by się na pierwszym słupie. Po wprowadzeniu grupy sped jedyne co zmieniło się w statystykach wypadków to zwiększona liczba rozbitych aut policyjnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX