Policja odbiera dwa razy więcej praw jazdy niż przed rokiem. Dlatego dziś rusza kaskadowy pomiar prędkości

Tylko w te wakacje zabrano 10 000 praw jazdy za nadmierną prędkość. To o 100 proc. więcej niż przed rokiem. Zdaniem policji Polacy przestali się przejmować tym przepisem. Właśnie dlatego rusza dzisiaj ogólnopolska akcja łapania kierowców, którzy przekraczają prędkość.

Kaskadowy pomiar prędkości - co to jest?

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi

- wyjaśnia policja. To sposób na kierowców, którzy widząc policjantów zwalniają do dozwolonej na danej drodze prędkości, a po minięciu radiowozu od razu przyspieszają. Kaskadowy pomiar prędkości sprawia, że taka osoba jest łapana na kolejnej, rozstawionej kawałek dalej kontroli.

Kolejny ogólnopolski kaskadowy pomiar prędkości będzie miał miejsce w tę sobotę przez cały dzień (7 lipca). Na drogi w całej Polsce wyjadą oznakowane i nieoznakowane radiowozy, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Policja zwraca uwagę, że polscy kierowcy znowu zaczęli nagminnie przekraczać dozwoloną prędkością. Bat w postaci odbierania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przestaje powoli działać.

Niestety z biegiem lat intensywność oddziaływania przepisu na kierujących znacznie zmalała. Tylko podczas tegorocznych wakacji prawo jazdy z tej przyczyny straciło prawie 10 000 kierujących. Liczba ta jest bardzo niepokojąca ponieważ w porównaniu z wakacjami 2018 r. wzrosła o blisko 100 proc.

- podaje Komenda Główna Policji.

>>> Przerażający wypadek uchwycony przez kamery monitoringu. Zginęła 25-letnia kobieta. Policja publikuje nagranie "ku przestrodze":

Więcej o:
Komentarze (10)
Policja odbiera dwa razy więcej praw jazdy niż przed rokiem. Dlatego dziś rusza kaskadowy pomiar prędkości
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fakej

  0

  prawo jazdy powinno byc zabierane za zamulanie na lewym pasie w sytuacji gdy ma sie przed soba powietrze. Pol biedy jak jedzie taki melepeta lewym i mozna go objechac z prawej, ale zwykle tacy jezdza na rowni z innym pojazdem, tak ze pozostaje go zepchnac do rowu, albo nad nim przeleciec

 • Gość: icuspicus

  0

  Kierowcy,Polska jest Corporacja Franczyzowa zarejestrowana w Dystrykcie Columbia,Policja Polska jest Prywatna Corporacja takze zarejestrowana pod swoim Numere w DC.Jeeli nie-podpisywales umowy z Taka Corporacja to na Jakiej podstawie Cie Karze.Wyszukaj w Google strone[DB&B.U.P.I.K;pojawi sie strona gdzie wpiszesz dokladny Adres szukanej Corporacjinp;Prezydent RP.Sejm.Senat.Urzadz SKarbowy.czy tez Komenda Glowna Policji w Warszawie.Nazwe Corporacji wpisujesz DUZYMI LITERAMI i po kilku sekundach pojawia sie Numer Resjestrowy POLICJI.Policjant nie jest Policjantem tylko Pracownikiem Policji i niechaj pokaze ci umowe ktora zawarles z Glowna Komenda Policji na Kontrole Ciebie i Twojego Auta.Ponadto Czlowiek,pracownik Policji jest ustanowiony Oficerem Pokoje i jego zadaniem jest dbac o twoje Bezpieczenstwo a Nie-Karanie.Prosi policjanta o Udostepniecie ci Umowy Jaka Zawarles z Prywatna Corporacja pod nazw,,KOMENDA GLOWNA POLICJI,,,Jezeli takowej nie ma Jego dzialania sa bezprawne i sa sposobem na zastraszenie cie i szykana w odniesieniu do osoby zywej[musisz udowodnic ze jestes ZYWA osoba].Zaxchecam do Pracy nad swoja swiadomoscia a Policjantow do zastanowienia nad swoja Praca bo moze sie Okazac ze poniosa Konsekwencje za swoje Bezprawne dzialania.Zycze przyjemnej Lektory u duzo sil do poradzenia sobie z To Arcytruna Wiedza ale uwalniajaca z wiezow Diabelskiego systemu pod Przewodnictwe Watykanu,,,City London Of Cooperation oraz Dystryktu Columbia.

 • Gość: Money

  Oceniono 1 raz -1

  Kiedy znajdzie się wreszcie ktoś odważny i powie glosno i napisz eto,co najwazneijsze.DLACZEGO produkuje się i dopuszcza do ruchu pojazdy osiagajace wielkei predkosci,jesli maksymalna w Polsce to 140 km na godzine a na większości kraju tylko 90 a nawet 50 i mniej ??
  To jest zakłamanie rządu i legislatora.To jest kolosalne marnotrawienie materiałów,pracy,paliw i to teraz ,gdy walczymy ze zmianami klimatu.Rzad najpierw pozwala robic takei pojazdy ,potem je rejestrować i dopuszcza cdo ruchu a potem ze wszystkich sil stara się je scigac i uniemozliwic wykorzystanie tego ,co potrafią.
  Zaklamana,podla moralność.Marnotrawienie sil i srodkow, i bezsensowna praca dla policji.
  Zamaist przyciąć to u zrodla,na samym początku,jeszcz edodatkwoo kupuaj następne takie samochody ,teraz dla policji.

 • Gość: Jan

  Oceniono 1 raz -1

  Odebranie prawo jazdy to jedno, ale ci dranie dalej jeżdżą bez prawka - w warunkach recydywy powinna być kara więzienia co najmniej 5 letnia oraz grzywna co najmniej 100000 PLN

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX