Na czerwonym pojechał prosto pasem do skrętu w prawo. Zginęła kobieta. Policja "ku przestrodze" publikuje nagranie z Krakowa

Małopolska policja opublikowała przerażające nagranie z wypadku, w którym zginęła 25-letnia kobieta. Ku przestrodze. Ignorowanie sygnalizacji świetlnej to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 28 sierpnia około godziny 22:00 w Krakowie na skrzyżowaniu ulic Zielińskiego, Kapelanka, Monte Cassino. W wyniku zderzenia skody i citroena śmierć poniosła 25-letnia pasażerka skody. Według wstępnych ustaleń, 23-letni kierowca skody nie zastosował się do wskazań sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Policja postanowiła opublikować nagranie z monitoringu, na którym widać wypadek. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie - "ku przestrodze". Niedostosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlnej to cały czas jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Film możecie zobaczyć poniżej:

Jak widzimy na nagraniu, skoda uderzyła w słup, co było prawdopodobnie przyczyną śmierci pasażerki. Kobietę w bardzo ciężkim stanie przewieziono do szpitala, ale obrażenia były zbyt poważne, by lekarze mogli ją uratować.

Według nieoficjalnych informacji, które podali nasi koledzy z motoryzacja.interia.pl kierowca, który wjechał na czerwonym świetle pochodzi z Ukrainy i wiózł pasażerkę w ramach usługi przewozowej zamawianej za pomocą aplikacji. Policja jednak nie potwierdziła tych doniesień. Kierowcy skody może grozić nawet 8 lat więzienia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd na pewno będzie wobec niego bardzo surowy - na nagraniu widać, że z rozmysłem omija stojące na czerwonym świetle samochody i jedzie prosto pasem do skrętu w prawo.

Więcej o:
Komentarze (45)
Tragiczny wypadek w Krakowie, w którym zginęła 25-letnia kobieta. Policja publikuje przerażające nagranie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • p406_737u

  Oceniono 22 razy 18

  1° głupota kierowcy skody bezdenna.
  2° jazda na wprost z pasa do skrętu w prawo, to nagminna praktyka w W-wie, nie tylko na czerwonym świetle, a potem wciskanie się na chama na pas w lewo.
  Kiedy wreszcie w W-wie pasy do skrętu w prawo będą zablokowane do jazdy na wprost przez wysepki z wysokim krawężnikiem? We Francji i we Włoszech mieli ten sam problem, teraz standardowym rozwiązaniem są takie trójkątne wysepki i nikt nie szarżuje z prawego pasa.

 • koxiarz

  Oceniono 16 razy 8

  "Kierowcy skody może grozić nawet 8 lat więzienia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym."
  Taka kwalifikacja czynu w tym wypadku to jakaś kpina. Moim zdaniem to zachowanie powinno zostać podciągniete pod zabójstwo w zamiarze ewentualnym. Ktoś kto wpada z taka prędkością na skrzyżowanie ignorując zasady ruchu drogowego powinien być świadomy, że może kogoś zabić i tyle.

 • bling.bling

  Oceniono 17 razy 7

  Jakie znaczenie ma który pas zajmował skoro niezależnie od tego przejechał na czerwonym?

 • jerzytop

  Oceniono 3 razy 3

  właśnie . To jak to było w Słupsku Radiowóz zabił dwie osoby . W nocy nikt nie słyszał syg dzwiękowych wjechali na czerwonym ale w ostatniej chwili znalazł się ŚWIADEK / policjant który wszystko widział i słyszał oczywiście na korzyść kolegów

 • zytkaa

  Oceniono 6 razy 2

  Przejazd na czerwonym - mandat 1000 zł. Recydywa czyli ponowny przejazd na czerwonym - 2 tys. zł. Za trzecim razem zabranie prawa jazdy na 3 m-ce.
  Bo dzisiejsze kary to śmiech na sali...

 • dura_lex

  Oceniono 2 razy 2

  Sprawa jest banalnie prosta:
  Art. 160, § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  Art. 288, § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  Art. 148, § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy d lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
  Art 13, § 1 Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje - przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 • Gość: wkurzony

  Oceniono 6 razy 2

  JAK MOŻNA DAWAĆ TYLE REKLAM do materiału o TRAGICZNYM WYPADKU? Chciałem wam dać zarobić więc wyłączyłem adblock, teraz znowu go włączam. Nie zasługujecie nawet na 1 grosz.

 • rstipes

  Oceniono 5 razy 1

  Nadal Wam się wydaje, że jesteście Panami własnego życia? No to pomyślcie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX