Motocykliści uciekali przed policją. Jechali prawie 200 km/h, jeden skończył w rowie, drugi uciekł. Mamy nagranie

Policja opublikowała nagranie z szalonej ucieczki dwóch motocyklistów. Uciekali przed funkcjonariuszami, łamiąc wiele przepisów i pędząc prawie 200 km/h. Dla jednego z nich pościg zakończył się w rowie.

Do zdarzenia doszło w zeszłą sobotę w miejscowości Kalsk. Jednak dopiero teraz policja opublikowała nagranie. Nieoznakowany radiowóz, którym jechali policjanci świebodzińskiej drogówki ze specgrupy SPEED został wyprzedzony przez dwóch motocyklistów. Jechali blisko 80 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości to 30 km/h. Funkcjonariusze włączyli sygnały, żeby zatrzymać ich do kontroli. I wtedy się zaczęło... Motocykliści rzucili się do szalonej ucieczki.

>>> Zobacz nagranie policjantów, którzy ruszyli w pościg za dwójką motocyklistów:

Podczas ucieczki jechali z prędkością blisko 200 km/h, nieprawidłowo wyprzedzali, zjeżdżali na lewy pas wprost pod nadjeżdżające pojazdy i stwarzali ogromne zagrożenie dla innych podróżnych.

Żeby uciec policjantom w pewnym momencie zdecydowali się na rozdzielenie. Policjanci ruszyli dalej za jednym z nich. Na łuku kierujący suzuki wywrócił się przed nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem, omal nie doprowadzając do czołowego zdarzenia i wpadł do rowu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce Pogotowie Ratunkowe. 35-letni mężczyzna był trzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. W związku z licznymi zadrapaniami został przetransportowany do szpitala.

Złapany motocyklista odpowie przed sądem za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz szereg wykroczeń drogowych. Policjanci pracują nad zatrzymaniem drugiego motocyklisty, aby on także odpowiedział za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

Szalona ucieczka motocyklistów. Blisko 200 km/h i łamane przepisySzalona ucieczka motocyklistów. Blisko 200 km/h i łamane przepisy fot. Policja.pl

Czy byłeś/-aś kiedykolwiek świadkiem aż tak niebezpiecznej sytuacji na drodze?
Więcej o:
Komentarze (10)
Motocykliści uciekali przed policją. Jechali prawie 200 km/h, jeden skończył w rowie, drugi uciekł. Mamy nagranie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Tak zwyczajnie, po ludzku

  Oceniono 10 razy 8

  Wydaje mi się, że ucieczka przed policją (nie mówię, że ktoś przez 30s jechał i nie widział kogutów), ale taka właśnie, że przez parę km kierowca ucieka policji powinna kończyć się wiezieniem ? Nie jakimś długim, 2 m-ce, albo 4m-ce prac społecznych po 8h.

 • Gość: wow

  Oceniono 9 razy 7

  mimo tego że uciekał przed policją to nadal używał kierunkowskazów podczas manewrów - gość

 • zielona-galazka

  Oceniono 11 razy 7

  Za to powinna byc utrata prawa jazy i 1000 godzin prac społecznych.

 • bbaaqq

  Oceniono 6 razy 4

  "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie." Scyzoryk mi się otwiera jak widzę taką naklejkę.

 • Gość: kili

  Oceniono 5 razy 3

  za takie cos powinna byc konfiskata tych motorów, odebranie prawa jazdy , kara pienięzna wysoka i zapierdzielanie przy zamiataniu chodników przez dwa lata, obroza na noge i codzienne zgłaszanie sie na policje przez dwa lata, zaraz by sie gnojom odechciało a u nas pewnie dostaną 500 zł i tyle, taki mamy kraj , Polska to przepisy , które promuja to by byc kims złym i nie przestrzegac prawa, a wyrok sądu , który nakazał zdjecie fotoradarów to już zupełna kpina z prawa , taki nam kraj zafundowano, 30 lat ten syf wszyscy promowali a pis kosciół dzisiaj jest kwintesencja budowy tej republiki bananowej

 • lux-ex-silesia

  Oceniono 2 razy 2

  Takie rajdy urządzają sobie dawcy organów codziennie pi zachodzie słońca na ul. Prostej w Rybniku.

 • Gość: Milo

  Oceniono 6 razy 0

  jak dla mnie to już serio bezpieczniej by było jakby sobie yanosika właczyli, a nie jakieś pościgi

 • Gość: Max34

  Oceniono 5 razy -1

  Zastrzelic na miejscu. Zrobić obok miejsce dla rowerzystów jadących noca bez odblaskow. Zakazać używania motocykli i skuterow osiagajacych powyzej59km/h na terenach aglomeracji, miejskich. Motocykl tylko na wioske.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX