BMW zatrudni byłych komandosów

Amerykańskiemu oddziałowi BMW zabrakło pracowników. Koncern postanowił więc zatrudnić emerytowanych marines.

Słowo „emerytowani” jest tu jednak mocno na wyrost. Komandosi po służbie, to często mężczyźni w wieku około 30 lat, którzy są w pełni zdolni do pracy. Armia zapewnia im szkolenie zawodowe, a w amerykańskich salonach BMW mają m.in. zmieniać opony, ustawiać reflektory i montować urządzenia elektroniczne w pojazdach.

Zatrudnienie byłych marines, to część akcji, pomagającej komandosom wrócić do cywilnego życia po zakończeniu służby wojskowej. BMW dołączyło do programu przywracania byłym żołnierzom możliwości funkcjonowania zawodowego w społeczeństwie rok temu. Rzecznik prasowy bawarskiego koncernu zapowiada, że projekt ma zostać jeszcze bardziej rozbudowany.

Więcej o:
Komentarze (4)
BMW zatrudni byłych komandosów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Karol C

  Oceniono 2 razy 2

  Najkrotszy kontrakt w US Marines to dwa lata. Niewiem skad oni wzieli tych 30 latkow. Normalna kolej rzeczy to po high school 2 lata wojska. Potem trzeba byc prze 6 kolejnych lat w rezerwie. (Calosc sluzby to minimum 8 lat ale tylko 2 lata trzeba byc active duty czyli buc wojskowym na pelen etat w koszarach itp).

 • liczbynieklamia

  Oceniono 3 razy -1

  W serwisach BMW brakuje pracowników? Jak dobrze, że dział PR dodał, że oni tylko będą oponki zmieniać (w większości stanów USA używa się zimowych, wiosennych, letnich, jesiennych i zimowych) i światełka regulować (samopoziomujące ledy i ksenony), bo przecież BMW się nie psują w ogóle ani troszeczkę.

 • fakej

  Oceniono 1 raz -1

  To taki marines pewnie łyżką do zmiany opon pewnie znacznie lepiej potrafi zajebać niż zwykły mechanior

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX