Cupra Formentor przyłapana po raz pierwszy na drogach. Nowy hiszpański SUV w akcji

Filip Trusz
Cupra Formentor to wyjątkowo ważny model dla nowej, wydzielonej z Seata, sportowej marki. To pierwszy niezależny model Cupry. W dodatku, Formentor to zapowiedź elektrycznej przyszłości - napędza go nowoczesny układ hybrydowy.

Pierwszym modelem hiszpańskiej marki jest Cupra Ateca, model, który nie ukrywa swoich bliskich konotacji z kompaktowym SUV-em Seata. Pokazano także kilka konceptów, które również bazowały na dobrze nam znanych modelach koncernu. Jednak już niedługo do salonów sprzedaży ma trafić zupełnie nowy samochód Cupry - Cupra Formentor.

Będzie to pierwszy niezależny model sportowej marki Hiszpanów. Auto po raz pierwszy szerszej publiczności pokazano podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie. Teraz Cupra Formentor wyjechała na drogi.

Cupra Formentor na filmie:

Do napędu Cupry Formentor posłuży zespół hybrydowy typu plug-in o mocy systemowej równej 245 KM. W trybie czysto elektrycznym auto będzie mogło przejechać maksymalnie 50 km. Na razie szczegóły dotyczące auta są ograniczone, ale pewnym jest, że Formentor zostanie wyposażony w dwusprzęgłową skrzynię automatyczną DSG, szperę, adaptacyjne zawieszenie i progresywny układ kierowniczy. Kierowca będzie miał do wyboru kilka trybów jazdy.

Rynkową premierę Cupry Formentor zaplanowano na 2020 r. Już niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów technicznych produkcyjnej wersji.

Cupra FormentorCupra Formentor fot. Cupra

Więcej o:
Komentarze (17)
Cupra Formentor przyłapana po raz pierwszy na drogach. Nowy hiszpański SUV w akcji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 13 razy 9

  Fermentor? Ja czekam na model Destylator, bo lubię wzmocnione auta.

 • Gość: żenua

  Oceniono 10 razy 6

  Cupra przyłapana? Chyba na wysyłaniu zdjęć promujących nowy model. Fifuś jak zwykle wciska ciemnotę.

 • letofon

  Oceniono 14 razy 6

  Cupra Formentor przyłapana .
  Jasne że przyłapana,przyłapana na krypto reklamie.:)

 • raczkowski

  Oceniono 3 razy 3

  przyłapany. aha.

 • aerofan

  Oceniono 3 razy 3

  Tak, przyłapana niezamaskowana przez przypadkowego turystę który zrobił zdjęcia.

 • Gość: gosc

  Oceniono 2 razy 2

  łapacze spisali się na medal .

 • tk

  Oceniono 1 raz 1

  Od jakiegoś czasu Gazeta prawie codziennie bombarduje nas "przełomowymi" wieściami o Cuprze, nigdy natomiast nie informuje, że to tekst sponsorowany. Przytuliliście kasę za reklamę - OK, po to jesteście. Bądźcie jednak uprzejmi zaznaczać że to reklama.

 • racetam

  Oceniono 1 raz 1

  Firma Cupra przyłapała na drodze swoje własne auto, cyknęli kilka niepozowanych fotek, i wysłali w świat, opowiadając jak to auto zostało przyłapane na drodze.

 • wasyll11

  Oceniono 1 raz 1

  Piekne góry...a ekologiczne to sa auta na wodór.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX