Noc Muzeów 2019 z Citroenem - motoryzacyjny piknik i parada klasycznych aut

W najbliższą sobotę, 18 maja, Citroën Polska zorganizuje wystawę zabytkowych samochodów, motoryzacyjny piknik i paradę klasycznych Citroënów.

Noc Muzeów 2019 w Warszawie

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 r. w Berlinie – wkrótce śladem stolicy Niemiec podążyły też inne miasta. Do Polski wydarzenie dotarło w 2003 r., a pierwsza warszawska Noc Muzeów odbyła się rok później. Dziś na darmowe, nocne zwiedzanie muzeów można się wybrać niemal w każdym polskim mieście, a w wielu placówkach zorganizowano z tej okazji specjalne atrakcje.

Tegoroczna Noc Muzeów w Warszawie odbędzie się już w najbliższą sobotę 18 maja. Ponad 200 muzeów, uczelni, kin, teatrów i innych interesujących miejsc zaprasza odwiedzających do późnych godzin nocnych.

Citroen też przyszykował coś wyjątkowego na Noc Muzeów

Wydarzenie jest znakomitą okazją, by przybliżyć historię marki Citroën, która w 2019 r. świętuje 100-lecie działalności. Specjalny event dla miłośników historii i motoryzacji odbędzie się w godzinach od 14:00 do 19:00 w Łazienkach Królewskich na Placu przy Ermitażu przy ulicy Myśliwieckiej 1.

Przy stoisku marki zostanie zorganizowana wystawa zabytkowych Citroënów prezentująca przekrój modeli z całej 100-letniej historii tej marki. Obok nich będzie można zobaczyć najnowsze modele spod znaku dwóch szewronów. Właściciele zabytkowych pojazdów oraz przedstawiciele Citroëna będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na pytania dotyczące zarówno tych starych, jak i współczesnych samochodów.

Spotkanie będzie miało charakter pikniku. Obok samochodów znajdą się strefa cateringowa z food truckami i przestrzeń dla dzieci i młodzieży z animatorami prowadzącymi gry i zabawy. W programie jest też wiele konkursów z nagrodami od Citroën Polska. Pierwszych 100 gości na stoisku otrzyma plakat z zabytkowym Citroënem.

Parada ulicami Warszawy

Piknik zakończy się o godzinie 19:00. Następnie zabytkowe i nowe samochody wyruszą na paradę ulicami Warszawy. Trasa przejazdu prowadzi przez Plac Zbawiciela i Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a, Rondo Dmowskiego i Rondo ONZ, plac Grzybowski, ulicę Królewską i plac Teatralny. Stamtąd uczestnicy parady rozjadą się do trzech następujących lokalizacji:

  • Królikarnia – Muzeum Rzeźby, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie
  • Zamek Ujazdowski
  • Plac Konesera.

Ekspozycję samochodów w powyższych lokalizacjach będzie można oglądać w godzinach 20:00 – 24:00.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA