Nowe oznakowanie radiowozów. Polskie samochody policyjne zmienią barwy?

Kierowcy przywykli do srebrno-niebieskiego malowania polskich radiowozów, ale niedługo może się ono zmienić. Polska policja właśnie zaprezentowała nowe malowanie swoich wozów, które na wzór policyjnych aut z Wielkiej Brytanii, będzie posiadało elementy odblaskowe.

W Warszawie rozpoczęły się IX Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019. Podczas tego wydarzenia policja zaprezentowała nową szatę graficzną polskich radiowozów. Póki co jest to rozwiązanie pilotażowe, ale niewykluczone, że wkrótce zobaczymy na drogach odblaskowe policyjne wozy.

Nowe malowanie radiowozów

Prototypowe malowanie polskich radiowozów zostało przygotowane przez Komendę Główną Policji i Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny PIMOT. Dobrze znane niebiesko-srebrne barwy, które spotykamy na ulicach od 2007 roku, zostały wzbogacone odblaskowymi elementami.

Nowy kolor ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa funkcjonariuszy i innych uczestników dróg poprzez poprawienie widoczności. Nowe malowanie trafiło póki co na motocykl Honda oraz na cztery samochody: Kię Ceed, Opla Astrę, Fiata Doblo oraz Mercedesa Sprintera.

Nowe oznakowanie polskich radiowozówNowe oznakowanie polskich radiowozów Policja

Więcej o:
Komentarze (26)
Nowe oznakowanie radiowozów. Polskie radiowozy zmienią barwy?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Nn

  Oceniono 12 razy 8

  Od tej pory będą się ustawiali w rzepaku

 • krecik2109

  Oceniono 5 razy 3

  I jeszcze napis 'INKWIZYCJA' zamiast 'POLICJA'

 • szoferek1

  Oceniono 14 razy 2

  Niczym tęcza....co na to klechy? Nie będzie się im kojarzyć z pedalstwem?

 • Gość: olo

  Oceniono 1 raz 1

  wreszcie ktoś tak oznaczy policję aby obywatel wiedział gdzie może szukać pomocy, Proszę aby tak też wyglądały mundury pieszych patroli bo obecnie policji nie widać nawet jak stoi obok. I jak ktoś potrzebuje pomocy to w tak widocznych barwach od razu odnajdzie funkcjonariuszy. Obecnie są jak cicho ciemni czyli nie dla ludzi

 • Gość: Robert

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo ładne, szata kolorystyczna idealna

 • Gość: Barwa

  0

  coś mi zalatuje Ukrainą

 • Gość: Luki

  0

  Źle że będą bardziej widoczni co? Mnie się tam podoba malowanie, z kabiny wszędzie ich wykukam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX