Komentarze (223)
Odcinkowy pomiar prędkości zaskarżony do sądu. Czy to początek końca tego systemu w Polsce?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ws21

  Oceniono 4 razy 2

  Tak się kończy niechlujne stanowienie prawa. Należy najpierw zmienić zapis w konstytucji a następnie pisać ustawę.
  A rozwiązanie, zgodne zresztą z wszystkimi zapisami prawa - zakazać rejestracji pojazdu mogącego przekroczyć 140 km/h. Takie jest maksimum na naszych drogach. W dobie elektroniki taki ogranicznik to koszt kilku złotych.

 • occam

  Oceniono 10 razy 2

  Rozumiem że ten pan płąci tylko gotówką, bo każda transakcja jest rejestrowana w systemie z datą i jego nazwiskiem (brak prywatności pobytu). Nie kupuje w sklepach gdzie są kamery (nawet bazarki są często objęte jakimś monitoringiem) itd itp - w odniesieniu do jego uzasadnienia pozwu to dość logiczne założenia. Widzę jeszcze wiele pozwów przed nim jesli chce być konsekwentny.

 • mtarczynski

  Oceniono 8 razy 2

  kierując się logiką tego wrażliwca należy zlikwidować wszystkie kamery w mieście, sklepach itd. bo też naruszają prawo do prywatności, natomiast Niemcy to jedyne dziwolągi w Europie, którzy zabraniają stosowania kamerek samochodowych i Street View na Google Maps, próbowali ( i prawie sie im udało) też kiedyś zgładzić wszystkich Zydów w tajemnicy mysląc , że nikt tego nie zauważy więc problemu nie ma

 • Gość: matahari

  Oceniono 2 razy 2

  ale w tekście jest wytłumaczone, że przypadki przekroczenia 10km/h i mniej nie są rejestrowane, więc w czym problem?

 • Gość: obywatel CHDIKK

  Oceniono 12 razy 2

  Państwo z paździocha ma teraz zgryz. hahahahaha. Precz z komuną i NWO!

 • Gość: Bartek

  Oceniono 1 raz 1

  Sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa i kultury na drodze są mandaty nie po 100 zł A po 5vtys mówię o tych ewidentnych uchwyconuch np kamera. Nie zgadzasz się to do sądu. Zapłaci jeden szeryf z drugim albo krol lewego pasa co wyprzedza na pasach podwójnych ciągłych to na 2 raz będzie przepisów się trzymał

 • behemot.02

  Oceniono 9 razy 1

  Uważam, że takich odcinków pomiaru powinno być jak najwięcej. Aby zabezpieczyć się przed takimi, co chcą to zniszczyć, należy zwrócić uwagę na "gromadzenie". Jeśłi urządzenia w ITR nie będą GROMADZIĆ danych tych, którzy jadą bez naruszania przepisów, to nie ma się do czego przyczepić. Nb. czy wszystkie monitoringi powinny być wyłączone, bo gromadzą nagrania??? Inna sprawa, że przepisy powinny być staranniej przygotowane, tak by nikt nie mógł się doczepić.

 • roboter

  Oceniono 3 razy 1

  Sytuację można poprawić w prosty sposób: jeśli przejazd był zgodny z przepisami to pomiar nie jest zachowywany a dopiero jeśli powstało wykroczenie to pomiar jest zapisywany i przetwarzany.

 • roboter

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro tak argumentować to jakakolwiek forma prewencji jest nielegalna, ponieważ co do zasady policja podejmując działania prewencyjne monitoruje wszystkich - przede wszystkim tych, którzy nie popełniają wykroczenia.

 • keram2225

  0

  Sąd może uznać to za tzw. kontratyp, czyli dozwolone łamanie prawa w imę celów wyższych. Dlatego policja jadąc nie oznakowanym samochodem może przekraczać prędkość (bo inaczej nigdy nie dogoniła by pirata drogowego), a bokserzy mogą nawet zabić na ringu bez konsekwencji.

 • Gość: sas

  0

  w Niemczech miałby szansę gdzie jest inny szacunek dla prawa, żyjemy w Polsce, cwaniak się chyba przeliczył

 • bcde

  Oceniono 2 razy 0

  Moje dobra osobiste naruszają wszystkie progi zwalniające. Zarządca drogi szykanuje wszystkich kierowców tylko dlatego, że niektórzy z nich łamią przepisy. To stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, niedopuszczalne w demokratycznym państwie prawa. Zmusza się mnie do powolnej jazdy choć brak jest podstaw do przypuszczenia, że mógłbym złamać przepisy.

 • Gość: Marco

  0

  Totalna bzdura. Niech zaskarży jeszcze miejski monitoring we wszystkich miastach w Polsce.

 • greg0.75

  0

  Tyle, że analogiczne rozumowanie dałoby się zastosować do tradycyjnego czy nawet przenośnego fotoradaru - przecież do momentu zrealizowania pomiaru "namierzany" jest domyślnie niewinny i państwo nie powinno się nim interesować; w przypadku pomiaru odcinkowego pomiar po prostu trwa dłużej (a dane, jak rozumiem przechowywane są w obszarze buforowym systemu, skąd wypadają automatycznie po upłynięciu minimalnego przepisowego czasu przejazdu)

 • mamutus

  Oceniono 2 razy 0

  Odcinkowy pomiar prędkości to paranoja. Mogę jechać prawie cały odcinek 150/godz, ale po drodze stanąć na siusiu. I co?

 • Gość: saczywko

  Oceniono 2 razy 0

  zamiast brać się za skarżenie, włączyłby Yanosika i po temacie

 • tpdlagier

  0

  Jeżdżę przepisowo, mandaty to wybitna rzadkość u mnie. I nie znoszę drogowych piratów. Ale argumenty tego pana nie są wyssane z palca. Dziś synonimem bezpieczeństwa staje się coraz szersza inwigilacja obywatela. Taki system radarów to w odpowiednich warunkach przysmak dla władzy. Czy aby na pewno każdy z tutaj krytykujących chciałby aby właściciel tego radaru wiedział dokładnie kiedy, jak i dokąd jedziemy? A może ktoś na 2 godziny zatrzymuje się na randce i radar to wychwytuje. Tak działa Korea Południowa chociażby. Pełne bezpieczeństwo za cenę ciągłej inwigilacji. Chiny doprowadziły ten system niemal do perfekcji.

 • Gość: zw1

  Oceniono 2 razy 0

  "Na złodzieju czapka gore?"

 • Gość: kacap

  Oceniono 2 razy 0

  A ja bym chciał takich odcinków jak najwięcej bez względu na wszystko , obok mojego domu przy ograniczeniu do 50 km/h pojazdy poruszją się jak na autostradzie . Za nic kierowcy mają oznaczenia terenu zabudowanego . Radarów jak najwięcej proszę , a do mandatów jedno zero więcej !!!

 • melon30

  Oceniono 4 razy 0

  Co za jełop... widać, że szaleniec, bo nie chce jeździć 90, tylko więcej w terenie o ograniczeniu 90. Bałwan, który może spowodować kolejny wypadek. Oby go koszta procesu zniszczyły i dały nauczkę. Odcinkowych pomiarów prędkości powinno być więcej, zwłaszcza a miastach. W terenie niezbudowanym są zbędne (jak ten w TG)

 • bartekgryko

  Oceniono 4 razy 0

  Pomiar prędkość i rejestracja kierowców, którzy nie przekraczają prawa w imię tego, że 1% przekracza, to jakby zezwolić policji codziennie robić nam w domu rewizję, bo ktoś na osiedlu handluje trawką. Państwo musi reagować na naruszenia prawa, ale właśnie na naruszenia prawa, a nie na zachowanie zgodne z prawem. Nie chcę by państwo rejestrowało i przetwarzało moje przejazdy, i rozumiem kierowcę z Tychów. Ma rację chłop... i jaja.

 • Gość: Luz

  Oceniono 6 razy 0

  No to powstaje poważne pytanie prawne - Jeśli odcinkowy pomiar prędkości zarejestruje wykroczenie popełnione przez Polaka - to kierowca będzie musiał zapłacić. Jeśli natomiast wykroczenie popełni Niemiec i mandat zostanie wysłany do Niemiec - to automatycznie Niemcowi zostanie darowana kara - z uwagi na bezprawność takiego pomiaru... No i znów będziemy mieć w Polsce równych i równiejszych...

 • Gość: godfather

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli co wyłączamy wszelkie monitoringi miejskie itd., bo przecież to też gromadzi dane takie jak wizerunek. Kolejny mądry inaczej któremu przeszkadza.

 • kato-rznik

  Oceniono 6 razy 0

  Jak się "panu oburzonemu" nie podoba egzekwowanie prawa, to policja powinna mu zafundować 48 godzin darmowego hotelu (przymusowego) i zaoferować usługę dokładnego trzepania ubrań z kurzu, bez ich uprzedniego ściągania. Najlepiej, żeby zbiegło się to z okolicznością awarii systemu monitoringu.

 • Gość: Morgul

  0

  Instytut - serio ? :-) :-)
  Aż się oblalem gorącą kawą...
  Pozywam autora ... 😂🤣😂

 • Gość: Matt

  Oceniono 2 razy 0

  Reda --Rekowo Górne od kiklku lat działa - wszystkich rejestruje ,a jezeli nie poppelnie wykroczenia to czy jestem kasowany ?? tego nie wiem ?
  kto to moze sprawdzic ?

 • Gość: radca

  Oceniono 10 razy 0

  Brawa dla tego Pana. Pieniądze podatnika winny byc przeznaczane na budowę i remonty dróg, a nie na zbędne radary, nabijające kasę urzędnikom i pociotkom polityków.

 • bartekgryko

  Oceniono 20 razy 0

  Trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia zeby tak zrobić, ale 3mam kciuki. Wielki Brat to nie jest rozwiązanie problemów z prędkością na drodze

 • tomi44g

  Oceniono 1 raz -1

  Jeśli zdjęcia samochodów jadących prawidłowo są usuwane po kilku godzinach to nie widzę problemu. Wszystkich zdjęć pewnie i tak nie trzymają bo by im dużo miejsca zajmowały.

 • Gość: Jola

  Oceniono 1 raz -1

  panie pisarzu gazetowy Piotrze Kozlowski, literacka nagroda Nobla czeka na pana!!
  Zapamietaj facet:
  INSPEKCJA Transportu Drogowego!!!!
  Nie zaden Instytut...
  Chyba, ze jakis instytut twardoglowych durniow...

 • pernyk

  Oceniono 9 razy -1

  Wolność tego Pana kończy się tam, gdzie ogranicza on moją wolność. Rozumiem, co mu nie pasuje. Jest wielu rozsądnych ludzi, którym przeszkadza zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, bo nie są alkoholikami i mogliby kulturalnie napić się piwa na bulwarze i wyrzucić puszkę do specjalnego kosza na metal. Polska rzeczywistość jest jednak taka, że na 1 przyzwoitego jest 5 meneli którzy obalą 5 browarów na głowę i rzucą puszkę za siebie. Tak samo z kierowcami. Człowiek tu żyje, widzi że jest zakaz picia, a wszędzie przy ławkach i w parkach walają się małpki i puszki. Człowiek jeździ i widzi wariatów jadących 90-95 tam gdzie można 50. W mojej okolicy jest nawet ograniczenie do 30, a codziennie widzę wariatów jadących o wiele więcej. To, że ktoś ew. dowie się, że Pan X przejeżdżał drogą Y o godzinie 9 w środę to jakaś abstrakcja. Ktoś musi mieć paranoję, żeby się o to martwić. Najważniejsze jest to, żeby nikt tam wtedy nie zginął przez pędzącego przygłupa.

 • wpm1

  Oceniono 5 razy -1

  Bzdury. Trzeba jak najszybciej wyeliminować z ruchu drogowego najbardziej zawodny element - człowieka i wprowadzić do użytku samochody autonomiczne. Nie będzie trzeba niczego mierzyć, ba, pewnie nawet drogówka nie będzie potrzebna.

 • js08836

  Oceniono 8 razy -2

  A mnie ten gnojek naruszył DOBRA OSOBISTE przekraczając dozwoloną prędkość o 50 km/godz. narażając mnie na stres, bo mógł doprowadzić do tragicznego wypadku.

 • kantrzyn

  Oceniono 2 razy -2

  "że hipotetycznie w przyszłości kierujący może popełnić wykroczenie, którego prawdopodobieństwo jest nikłe – poniżej 1 proc. pojazdów poruszających się tą drogą." Gościowi się proporcje pomyliły. Raczej 0,1 % nie popełni wykroczenia, jeśli nie będzie odcinkowego pomiaru prędkości.

 • krakman81

  Oceniono 2 razy -2

  Nie wiem, kto robił ten system, ale w prosty sposób można zrobić go tak, aby dane były zapisywane tylko w przypadku popełnienia wykroczenia. Wystarczy zamiast nr rejestracyjnego zapisywać jego SHA (w sensie wynik funkcji "hashującej", gdzie argumentem jest nr rejestracyjny, tak samo można bezpiecznie zapisać zdjęcie z wjazdu na odcinek), tą samą procedurę powtarza się przy wyjeździe, jeżeli wyniki funkcji hashujących się zgodzą to tym razem nie usuwa się numeru rejestracyjnego, tylko zapisuje dane delikwenta. Dodam, że dobra funkcja hashująca, nie pozwoli na odzyskanie danych w drugą stronę.

 • realistas

  Oceniono 6 razy -2

  Jeśli łamie prawo to zgadza się na takie naruszenie bo stanowi zagrożenie dla innych.

 • vincento_mocca

  Oceniono 6 razy -2

  Biedaczysko, taki terror go spotyka... Bardzo proszę o pogłaskanie Pana kierowcy po główce.

 • Gość: JAn

  Oceniono 13 razy -3

  Bo niemiecki sąd tak przyznał , a od kiedy u nas obowiązuje niemieckie prawo???

 • insto

  Oceniono 4 razy -4

  Bardzo duża bzdura. Równie dobrze wyłączmy kamery w sklepach bo przecież rejestrują wszystkich nie tylko złodziei. Wyłączmy też kamery w naszych firmach bo przecież rejestrują też uczciwych ludzi. Powoływanie się na to, że w miejscu oznaczonym jako odcinkowy pomiar prędkości tylko 1% łamie przepisy to już w ogóle kuriozum.

 • maxwywar2

  Oceniono 18 razy -4

  Kocham ten kraj wolny od rozumu i wszelkiej logiki. Niech zaskarży też w Niemczech albo we Francji - ale tam trafiłby na obserwacje pstchiatryczną. Co innego w polskim kiblu - tu nie dosyć że nie trafi to jeszcze ze wsparciem takich urzędów jak RPO - wygra!
  I kolejny raz wyjdzie że wszelkie metody ucywilizowania dziczy na drodze są niekonstytucyjne i bezprawne. Prawne i konstytucyjne jest zap...nie 150km/h i zabicie dziecka idącego poboczem.

 • sraczezwersacze

  Oceniono 8 razy -6

  Prawo do prywatności W MIEJSCU PUBLICZNYM (sic!) nie może przeważać nad interesem publicznym bezpieczeństwa zbiorowego całego społeczeństwa. Nie musi się poruszać po drogach publicznych. Nie zdechnie.

 • klm747

  Oceniono 18 razy -6

  "Instytut Transportu Drogowego" - prowokujecie, czy pukacie w dno od spodu, parszywe michnikowe gudłaje?

 • donmarek

  Oceniono 13 razy -7

  Panie "kierowco" o ile wiem, to na razie w Polsce obowiązuje prawo polskie, nie niemieckie. A do tego, nie ma obowiązku posiadania auta!

 • soso_soso

  Oceniono 15 razy -7

  A co z CB radio? Przecież to służy tylko jednemu celowi - ‚ misie suszą’. Jeżeli nie suszą to się jedzie 160 km/h. Nie widzi się długich anten na samochodach z innych krajów. Tylko Polska chroni kierowców 160 km/h+
  Kiedy rząd weźmie się za to esbeckie lobby, które robi interes na sprzedaży CB?

 • clex2

  Oceniono 19 razy -7

  Zbierane sa informacje o pojazdach a nie kierowcach. A pojazdy nie podlegają ochronie danych. Kolejny janusz prawa , jak widac ma wielu januszy-klakierow. Polska to jie niemcy. Szkoda ze nie zażądał sądu dla tych co w zabudowanym jada pow 30 ponad limit, bo to w Niemczech tez jest prawem.

 • bazyli21

  Oceniono 50 razy -8

  No coz. Kolejny zbafca i ryceż demokracji. Tym razem z Tychow.
  "Informacje zbierane w chwili wjazdu do strefy są w stosunku do absolutnie wszystkich przejeżdżających pojazdów, nawet jeśli kierujący pojazdem nie popełnił wykroczenia, a nawet nie jest o nie podejrzany."
  Jaki nastepny krok? Zakazac kontroli trzezwosci, gdyz sa wykonywane prewencyjnie i ponizej 1% osob sprawdzonych piło? Wylaczyc monitoring miejski, bo nagrywaja wszystkich, a potencjalnych przestepcow jest pewno duuuuzo ponizej 1%?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX