James Bond przesiądzie się do elektrycznego Astona Martina. Nowe auto agenta 007 to Rapide E

Filip Trusz
James Bond w elektryku? W nowych, zielonych czasach nawet agent 007 musi pożegnać się z klasyczną motoryzacją. W kwietniu przyszłego roku Daniel Craig wjedzie na ekrany kin za kierownicą elektrycznego Astona Martina Rapide E.

O nowych przygodach Jamesa Bonda nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Zdjęcia do filmu, który na razie funkcjonuje w mediach jako "Shatterhand" mają wystartować już w przyszłym miesiącu. The Sun donosi, że wcielający się w rolę agenta 007 Daniel Craig znowu będzie jeździł Astonem Martinem.

Jednak tym razem będzie to specjalna wersja Astona Martina Rapide E, a więc samochodu elektrycznego o imponujących osiągach. Jak na film z Bondem przystało, Aston Martin ma grać główną rolę w ekscytującej scenie pościgu i być wyposażony w kilka nowoczesnych rozwiązań.

Aston Martin Rapide EAston Martin Rapide E fot. Aston Martin

Aston Martin Rapide E będzie pierwszym produkcyjnym modelem brytyjskiego producenta. Baterie o pojemności 65 kWh mają pozwolić na przejechanie 322 km na jednym ładowaniu (mierzone wg normy WLTP). Rapide E napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi, które łącznie dostarczają 602 KM mocy i 950 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To pozwoli rozpędzić auto do 100 km/h w niecałe cyterz sekundy, a na torze pojechać nawet 250 km/h.

Aston Martin Rapide EAston Martin Rapide E fot. Aston Martin

Produkcja Astona Martina Rapide E będzie ograniczona do 155 sztuk. Pierwsze auta mają być gotowe pod koniec roku. Możemy się spodziewać, że filmowcy dostaną przedprodukcyjny, podrasowany na potrzeby widowiska prototyp.

Premiera 25. filmu o Jamesie Bondzie zaplanowana jest na 8 kwietnia 2020 roku.

Więcej o:
Komentarze (43)
James Bond przesiądzie się do elektrycznego Astona Martina. Nowe auto agenta 007 to Rapide E
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 29 razy 29

  Pościgi będą ciche, ale za to krótkie ;)

 • janbar22

  Oceniono 14 razy 8

  Następny krok to rzucenie picia alko, palenia, sexu i jedzenia mięsa.
  Eko Bond.
  James Błąd.

 • pcat

  Oceniono 15 razy 7

  - James, dlaczego się zatrzymujemy?
  - Muszę naładować baterie. Weź mi w Żabce małą wiśniówkę, wstrząśniętą.

 • Gość: wesoły

  Oceniono 7 razy 5

  jaki samochód taki Bond...... . Jeszcze niech Q wyposaży agenta w proc albo łuk i mamy komplet. Od momentu zatrudnienia Craiga seria idzie w jakimś dziwnym kierunku. Za chwilę się okaże, że 007 będzie walczył z globalnym ociepleniem, giełdą na Wall street albo antysemityzmem na świecie.

 • Gość: Turkuć Podjadek

  Oceniono 5 razy 3

  baterie wystarczą Jamesowi na efektowną krótką jazdę. Brykę i tak albo spali, albo utopi albo rozwali i to bardzo szybko. Jak to Bond, James Bond

 • menisk24

  Oceniono 13 razy 3

  Dopóki Craig będzie grał Bonda, nie idę do kina choćby jeździł elektrycznym Lambo na wodę...

 • Gość: Adrian

  Oceniono 2 razy 2

  Ile to jest?
  To pozwoli rozpędzić auto do 100 km/h w niecałe cyterz sekundy,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX