Komentarze (68)
Zakaz prowadzenia na miesiąc i dotkliwy mandat - tak Niemcy karzą za robienie zdjęć wypadkom
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: Piotr

  0

  miesiąc zakazu? wolne żarty, ile razy się słyszy "od 5 lat miał zakaz prowadzenia pojazdów, rozbił się autem na drzewie po pijaku". lepiej jak we Francji, mandaty takie że niekiedy trzeba sprzedać auto, albo wziąć kredyt. do tego powinna być utworzona publicznie dostępna baza kierowców objętych zakazem prowadzenia, łącznie z powodem dlaczego jest nim objęty. wystarczy imię, nazwisko, gmina i zdjęcie. i nieprędko będzie miał okazję wsiąść do auta bo nawet znajomi nie pożyczą.

 • Gość: Taki sobie

  0

  Wszystko sciągamy z zachodu a dlaczego zarobki są wschodnie

 • Gość: AlexanderFord

  0

  Ten tego - to znaczy w RFN są zakazane kamerki nagrywające obraz przed samochodem ???

 • scypio72

  0

  Ta ciekawość podejrzewam ma podłoże psychologiczne. Takim gatunkiem jesteśmy. Mozemy to zmienić przez świadomość. Nie da się przed wszystkim uchronić. Ta przywara nie ma narodowości.

 • tonz2

  0

  Niemiec dostaje 150 euro, Polak 200 zł. W stosunku do zarobków to Polak więcej płaci. Zatrzymanie prawa jazdy to już inna sprawa

 • Gość: Mes

  Oceniono 1 raz -1

  150eur i 1 punkt jest za używanie telefonu nie wiem kto takie pierdoly wypisuje że zabierają prawo jazdy za robię zdjęć wypadka mieszkam tam i znam trochę prawo więc lepiej nie zawracać sobie tymi głupotami głowy w Polsce na polskie zarobki to i tak są za wysokie mandaty poza tym ma się te 20pare ponktow które tak samo szybko można uzbierać jak i w niemczech 8 wiec nie wiem po co takie głupoty wypisywać...

 • ando06

  Oceniono 5 razy -1

  Nie zakazywałbym prowadzenia auta przez 1 miesiąc ale karałbym mandatem w wysokości np. 1000 zł lub większej......

 • rlnd

  Oceniono 6 razy -2

  A takie zwalnianie przy wypadku to nie jest czasem dostosowywanie prędkości do warunków jazdy i zachowywanie nadzwyczajnej ostrożności podczas nietypowej sytuacji na drodze?

 • smiki48

  Oceniono 8 razy -2

  powinny być bezwzględne kary dla kierowców robiących zdjęcia lub zbyt długo przyglądających się wypadkowi w sytuacji gdy jest już udzielana pomoc, a sam kierowca nic pozytywnego nie wnosi. Natomiast inną sprawą jest robienie zdjęć przez pasażera samochodu. Jeżeli nie powoduje to utrudnień w ruchu ( zwalnianie lub zatrzymywanie się), to karaniu powinno podlegać wyłącznie publikowanie zdjęć bez zgody uczestników wypadku.

 • student_zebrak

  Oceniono 3 razy -3

  jak w Sojuzie
  tam za zrobienie zdjecia (jako pasazer) - zatrzymanie samochodu, dawaj kameru, pojedziemy do naczalnika, w koncu wyciagnalem film z kamery. Na odchodne zapytalem, czy cmentarze maja, czy u nich nikt nie umiera?
  A u7 nas nie masz prawa do prywatnosci, kazdy moze fotke zrobic. zabawa zaczyna sie, gdy sa dzieci lub ktos chce na tym zarobic. Dzisiejsze Niemcy przypominaja DDR.

 • Gość: deutsch

  Oceniono 10 razy -4

  no sorry ale 150 euro dla niemca to nie jest żaden dotkliwy mandat, już gorszy jest miesięczny zakaz prowadzenia auta

 • pwiejacz

  Oceniono 13 razy -7

  Żadne prawo o charakterze loteryjnym nie jest dobrym prawem, a to prawo jest loteryjne: w końcu zdjęcie wypadku może zrobić pasażer autobusu nie posiadający prawa jazdy. I wtedy co? Kierowcy autobusu zatrzymają prawko? Cygan zawinił, kowala powieszą?

 • calber

  Oceniono 16 razy -16

  Gimbus, zdjęcia robi się istotom żywym, wypadki się fotografuje. Po twojemu będzie to tak: zrobił zdjęcie wypadku.

 • polsilver100

  Oceniono 23 razy -17

  Niemcy karzą za robienie zdjęć z wypadków za to tych co te wypadki robią nie karzą.Takie ot Niemcy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX