Mapy Google już niedługo będą informować o fotoradarach i zdarzeniach na drodze

Mapy Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji używanych przez kierowców jako nawigacja. Już niedługo jej funkcjonalność poszerzy się o ostrzeganie o fotoradarach oraz wyświetlanie komunikatów o wydarzeniach na drodze.

Google jeszcze nie ujawniło oficjalnej daty premiery nowych funkcji w Polsce, ale możemy się spodziewać, że amerykański gigant nie będzie zwlekał zbyt długo. Coraz więcej użytkowników aplikacji otrzymało do nich dostęp - Google rozpoczęło dość szeroko zakrojone testy, a aktualizację otrzymała część polskich urządzeń. Możliwe, że wasze telefony już wyświetlają informacje o fotoradarach i zdarzeniach na drodze.

Mapy Google mogą stać się alternatywą dla popularnej wśród polskich kierowców aplikacji Yanosik. W jednej z nadchodzących aktualizacji opcja ostrzegania o fotoradarach i ograniczeniach prędkości pojawi się także w nawigacji Google. Pierwsi polscy użytkownicy o nowej funkcji informowali już w listopadzie zeszłego roku.

Drugą nowością będą informacje o sytuacji na drodze. Mają być to nie tylko ostrzeżenia o wypadkach, zdarzeniach i niebezpieczeństwach pokazywane przez aplikację. Wydarzenia będą mogli zgłaszać także sami kierowcy. Komunikaty o zdarzeniach na drodze również wyświetlane są wybranej grupie użytkowników w ramach testów.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu? Cena wcale nie jest najważniejsza

Więcej o:
Komentarze (27)
Mapy Google już niedługo będą informować o fotoradarach i zdarzeniach na drodze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • exsero

  Oceniono 34 razy 12

  "Będzie łatwiej uniknąć mandatów". Powinniście raczej napisać "Będzie łatwiej łamać prawo". Najprostszą metodą unikania mandatów jest szanowanie prawa.

 • liczbynieklamia

  Oceniono 16 razy 12

  Yanosik to od początku był fajny pomysł i fatalne wykonanie. Ponieważ stał się de facto monopolistą, presja na poprawę aplikacji była znikoma, więc ta stawała się coraz gorsza, a nie coraz lepsza, na dodatek mocno zajęła się szpiegowaniem. Na szczęście walec historii nadjeżdża. Trochę szkoda, że w postaci innego szpiegującego monopolisty, ale i na niego przyjedzie czas.

 • klm747

  Oceniono 4 razy 2

  yanosik to obecnie wielkie goowno przeładowane reklamami.
  I od pewnego czasu co drugie, co trzecie włączenie żąda akceptacji regulaminu.

 • take_i_t_easy

  Oceniono 5 razy 1

  Łatwiej będzie jeździć bezpiecznie.

 • Gość: Wazer

  Oceniono 9 razy 1

  Polscy kierowcy nie doceniają Waze a to powiazana z google aplikacja świetnie się sprawdza nawet na polskich drogach.

 • Gość: Awan

  0

  Moim zdaniem spoko, że kombinują, ale gm mam wrażenie, że pomału będzie spadać w rankingach. Choćby ze względu na to jak niedokładne są ich mapy i jak rzadko aktualizowane, pod tym względem OSM, które ma yanosik są o wiele lepsze. Jestem ciekawy jak to się rozwinie i czy coś jeszcze wprowadzą.

 • byann

  0

  Waze to wszystko ma od dawna i nawiguje świetnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX