Amerykańska policja stawia na hybrydy - oto nowy, oszczędny SUV

Ford Police Interceptor Utility Hybrid to nowy pojazd policji za Oceanem. Ciekawostką jest hybrydowy napęd, dzięki któremu nowy radiowóz będzie znacznie mniej nadwyrężał kieszeń amerykańskiego podatnika.

Pod kryptonimem Ford Police Interceptor Utility Hybrid kryje się nowy Ford Explorer. Ford nie chce jeszcze zdradzać dokładnych danych technicznych radiowozu z bardzo prostego powodu - na premierę nowego Explorera wciąż czekamy.

Ford przygotował dla policjantów dużego SUV-a z oszczędnym napędem hybrydowym. Składa się na niego 3,3-litrowy silnik benzynowy i motor elektryczny. Producent chwali się, że średnie zużycie paliwa nowego Interceptora Utility to 24 mpg (ok. 9,8 l /100 km). W zależności od przeznaczenia pojazdu roczne oszczędności na paliwie dzięki nowemu napędowi mają się wahać od 3 500 do nawet 5 700 dolarów. Ford podkreśla także, że podczas testów policji stanowej z Michigan oraz szeryfów z hrabstwa Los Angeles nowy radiowóz mógł się pochwalić lepszymi przyspieszeniami od poprzednika.

Ford Police Interceptor Utility HybridFord Police Interceptor Utility Hybrid fot. Ford

Nowy Ford Police Interceptor Utility wejdzie na służbę także w klasycznych odmianach z 3.0 EcoBoost i 3,3-litrową V-szóstką, ale bez wspomagającego ją silnika elektrycznego. Każdy Interceptor, niezależnie od wersji, ma napęd 4x4 i 10-biegowy automat.

Ford Police Interceptor Utility HybridFord Police Interceptor Utility Hybrid fot. Ford

Oprócz wzmocnionej konstrukcji, kogutów i nowych zderzaków, Ford Police Interceptor Utility ma być wyposażony w kilka nowoczesnych systemów, które będą wspomagać funkcjonariuszy. Jednym z nich jest Police Perimeter Alert - monitoruje on otoczenie pojazdu i potrafi śledzić przestępców. W razie zagrożenia zamknie drzwi i okna, aby chronić policjantów.

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Mazda 6

Więcej o:
Komentarze (12)
Ford Police Interceptor Utility Hybrid - amerykańska policja stawia na hybrydy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: BBQ

  Oceniono 9 razy 9

  Obrazek jak z Need For Speed ;-)

 • superpolpol

  Oceniono 5 razy 5

  Fajny. Tam się Policje szanuje. Policja nie pilnuje pomników i nie szarpie bohaterów, nie kroi konfetti... Ehhh...

 • k.o.t

  Oceniono 9 razy 5

  Nie ma czegoś takiego jak "Amerykańska Policja". Każdy stan ma swoją policję i to każdy stan z osobna decyduje jakimi samochodami będą się poruszali ich funkcjonariusze.
  Mogą to być Fordy, Dodge, Chevrolety itp. Jedynym warunkiem dla wszystkich jest to , że muszą to być amerykańskie marki.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  Ford PIU (Explorer) byl juz od 2017. Nowinka jest hybryda.

 • info0

  Oceniono 22 razy -10

  Ta oszczędzą xD. Hybrydy wcale nie są bardziej oszczędne od normalnych spaliniaków. Polecam sprawdzić Moto Doradzcę, bo on akurat zrobił test w Niemczech ile hybryda faktycznie spala. W mieście realnie: 8-8.5L /100km (wynik świetny). Na autostradzie i przy 190km/h (czyli nie jakaś zawrotna prędkość jak na Niemcy :P) w Lexusie NX300h spalanie wynosiło 24.7L /100km!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX