W przyszłym roku zadebiutuje nowy Chevrolet Corvette

Przyszły rok stoi pod znakiem jednej z najważniejszych motoryzacyjnych premier na amerykańskim rynku. Chevrolet przygotowuje nową odsłonę modelu Corvette.

Im bliżej premiery, tym więcej spekulacji pojawia się w mediach i serwisach internetowych. Najnowsze doniesienia mówią o potwierdzonej dacie premiery nowego Corvette. Wykluczono Detroit Motor Show, ale na tapecie pojawiła się impreza New York Auto Show, która odbędzie się w kwietniu. Kolejne, półroczne opóźnienie wynika z rzekomych problemów z 48-woltową instalacją elektryczną.

Jeszcze do niedawna władze koncernu General Motors zapowiadały premierę samochodu w maju przyszłego roku. Co więcej, odbędzie się ona podczas niezależnego wydarzenia zamiast na salonie samochodowym, jak było w przeszłości.

Pojawiły się również doniesienia na temat cen nowego modelu. Kilka miesięcy temu Bob Lutz z GM zapowiedział, że generacja C8 będzie droższa od generacji C7 o 5 tys. dolarów. To oznacza, że cena podstawowej wersji na rynku amerykańskim wyniesie około 70 tys. dolarów. To znacznie mniej niż w początkowych doniesieniach mówiących o cenie wynoszącej nawet 170 tys. dolarów.

Oczywiście, trzeba się liczyć z tym że wyczynowe odmiany Corvette będą kosztować znacznie więcej niż podstawowy model. Jednak takie wersje pojawią się w sprzedaży nawet kilka lat po premierze bazowej wersji.

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Skoda Fabia

Więcej o:
Komentarze (2)
W przyszłym roku zadebiutuje nowy Chevrolet Corvette
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: as

  0

  Coś pan nie umiesz w matematykę. Podstawowa Vette kosztuje 55 900 dolarów czyli dodając 5 tysi mamy okolice 60 tys dolarów a nie 70tys dolarów

 • Markus Q.

  0

  Zomer znowu zaszalał- pisze o Corvette model 2019 i wstawia zdjęcia z przed prawie 4 lat t.j z 2015roku.
  Dziennikarstwo bardzo niskich lotów -wierszówka się liczy i parę starych fotek i grosz leci do kabzy ;-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX