Z tyskiej fabryki wyjedzie kolejny model. FCA ma ambitne plany

Dobra wiadomość dla tyskiej fabryki samochodów należącej do koncernu FCA. Już niedługo będzie tam powstawać nowy model. Amerykańsko-włoski koncern zdradził swoje plany.

Całkiem niedawno koncern FCA zorganizował w Mirafiori spotkanie ze związkowcami. Właśnie tam prezes koncernu Mike Manley przedstawił plan operacyjny dla całego regionu na najbliższe lata. Na spotkaniu nie obyło się bez poruszania kwestii przyszłości fabryki FCA w Tychach.

Dyrektor operacyjny koncernu skwitował, że polski zakład jest bardzo ważny i będą tam produkowane kolejne modele. Niewykluczone, że w przyszłości może tam wrócić nawet Panda, ale najpierw pojawią się inne samochody.

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Skoda Fabia

Przedstawiciele koncernu zdradzili też, że w ciągu następnych dwóch lat pojawi się na rynku 13 nowych lub odświeżonych modeli, a pod ich maski trafią nowe silniki, w tym z zastosowaniem technologii hybrydowej i elektrycznej.

Jedną z ważniejszych premier będzie nowy Fiat 500 – ten kultowy model powstanie na płycie podłogowej BEV, która znajdzie zastosowanie również w innych modelach sprzedawanych globalnie. Maluch na pewno pojawi się w wersji elektrycznej. Na tej samej bazie powstanie Jeep Renegade z technologią PHEV (hybryda ładowana z gniazdka) pod maską. Nieco później do gamy dołączy kompaktowa Alfa Romeo.

Więcej o:
Komentarze (33)
Z tyskiej fabryki wyjedzie kolejny model. FCA ma ambitne plany
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • japka_putina

  Oceniono 36 razy 32

  Powalającej dawki konkretów, to tu nie ma.

 • dgl123

  Oceniono 14 razy 12

  Kiedy polski rząd znacjonalizuje tą fabrykę aby produkować polskie polonezy?

 • Gość: Pracuś

  Oceniono 11 razy 11

  No i co tu jest coś konkretnego o Tychach? Nic nowy silnik to żaden nowy model tylko wersja, klient nawet tego nie zauważy....

 • spyderman2

  Oceniono 23 razy 7

  a matołuszek-kłamczuszek to kiedy będzie budował elektryczne samochody i szklane domy dla sÓwerenów??? przecież obiecał

 • Gość: Olek od srubek

  Oceniono 7 razy 7

  Byli gadali słuchali i odtrabiono sukces głupoty, nic z tego nie wirnika, tak samo mogę powiedzieć że Polska jest ważna a w przyszłości będziemy Japonia piękne? Tak samo od 10lat w Tychach ten sam tekst jesteście ważni i nic slabiutko

 • zielony_wesolek

  Oceniono 7 razy 5

  No jeżeli sprzedaż Fiata na naszym rynku jest zbliżona do 10% jego produkcji w Polsce to czemu się dziwić, że się nie spieszą z inwestycjami.

 • toreon

  Oceniono 3 razy 3

  I znowu zero konkretów
  Napiszcie gdy już bedzie jasność co to za model

 • Gość: Titi

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz rząd powinien szybko wykupić fabrykę z obcych rąk i zacząć nareszcie produkować nasze polskie auta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX