Kolejne kilometry S7 dostępne dla kierowców

Od 13 grudnia kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 między Chęcinami a Jędrzejowem. Droga o długości 7 km prowadzi od miejscowości Brzegi w kierunku Jędrzejowa.

W tym roku oddano już dwa fragmenty odcinka Chęciny–Jędrzejów budowanej drogi ekspresowej S7. Dzięki temu kierowcy mają teraz do dyspozycji 17 km dwujezdniowej trasy. Zapewnienie przejezdności ostatnich 4 kilometrów odcinka Chęciny - Jędrzejów planowane jest do końca roku.

Oprócz fragmentu drogi ekspresowej, planowane jest otwarcie węzła w Mnichowie oraz częściowo węzła w Brzegach. Kierowcy jadący z Warszawy do Krakowa w miejscowości Brzegi nie będą już zjeżdżać na starą drogę krajową nr 7, ale pojadą prosto nowym dwujezdniowym odcinkiem trasy ekspresowej S7 aż do węzła Mnichów. Za węzłem w Mnichowie zjadą na jedną jezdnią budowanej drogi.

W pierwszym etapie zmian w organizacji ruchu udostępniona zostanie jedna relacja w obrębie węzła Brzegi komunikująca rondo na starodrożu drogi nr 7 z łącznicą na drogę S7 w kierunku Kielc.

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Skoda Fabia

Wykonawca deklaruje, że cały 21-kilometrowy odcinek drogi S7 od Chęcin do Jędrzejowa powinien być przejezdny do końca roku. W następnym etapie ma być uruchomiony ostatni, 4-kilometrowy fragment przed samym Jędrzejowem. Dokładny termin wprowadzania zmiany w organizacji ruchu jest uzależniony także od warunków pogodowych. Im bardziej aura będzie sprzyjać pozostałym do wykonania pracom, tym szybciej udostępniony zostanie pozostały fragment S7.

W związku z kontynuacją prac na moście w Brzegach komunikacja lokalna w tym rejonie odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach z tą różnicą, że nie będzie można wjechać na drogę ekspresową S7 ze starodroża drogi nr 7 dotychczasowym łącznikiem w sąsiedztwie węzła w Brzegach. Możliwy nadal będzie natomiast zjazd tym łącznikiem z S7 na starodroże drogi nr 7. Tymczasowo utrzymane pozostaną także zjazdy z dwujezdniowej trasy w kierunku Sobkowa przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz wjazd na jezdnię od Kielc w kierunku Krakowa przed rzeką Nidą.

W związku z budową mostu w Brzegach na drodze dojazdowej w ciągu dawnej DK7 ciągłość ruchu pieszego zapewniona zostanie busami na dotychczasowych zasadach. Busy korzystać będą teraz z łącznicy węzła Brzegi.

Więcej o:
Komentarze (6)
Kolejne kilometry S7 dostępne dla kierowców
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bergg

  Oceniono 4 razy 2

  A kiedy Puławska bis? Już 6 lat poślizgu i nawet żadna łopat nie jest wbita do q... nędzy

 • dejacek

  Oceniono 1 raz 1

  4 km czy 7 km to nie robi różnicy. Ważne jest że od Skarżyska do Jędrzejowa a niedługo przez cały świętokrzyski odcinek pojedzie się na tempomacie :)

 • Gość: wizjoner

  0

  otworzyli 7km a nie otworzyli 4 km mimo ze powinni zakończyć całość półtora roku temu. dalej będą utrudnienia i wszechogarniający syf. jak w kabarecie tey- jak traktor ma urwane kolo i nie pojedzie bo zepsuty to zawsze można powiedzieć , że ma trzy dobre. mamy już trzy lata kabaretu- wystarczy

 • pcat

  Oceniono 5 razy -1

  Nie mogę. Co dwa tygodnie artykuł o otwarciu czegoś na S7 koło Kielc. A to jedną nitkę puścili, a to drugą, a to do połowy, a to od połowy...
  Napiszcie jak już skończą całość - pomimo tego ciągłego otwierania tam ciągle były jakieś roboty drogowe i objazdy - jechałem dziś rano.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX