Jeszcze mocniejsza współpraca dwóch gigantów motoryzacyjnych. Co z tego wyniknie?

Dwóch gigantów na rynku motoryzacyjnym ogłosiło zacieśnienie współpracy. Toyota Motor Corporation (TMC) i Grupa PSA (PSA) zamierzają rozszerzyć współpracę na europejskim rynku o kolejne modele z gamy samochodów dostawczych.

Alians europejskiego oddziału Toyoty i PSA rozpoczęto współpracą przy średniej wielkości lekkich samochodach użytkowych. Chodzi o model Proace pierwszej generacji - auto było produkowane we francuskiej fabryce Hordain należącej do PSA.

Nowa umowa o współpracę zakłada wykorzystanie wszystkich atutów obydwu koncernów na rynku samochodów użytkowych CDV i LDV (kompaktowych i średniej wielkości) w Europie, aby obniżyć koszty projektowania i produkcji. Toyota będzie uczestniczyć w kosztach inwestycyjnych nowego modelu użytkowego z segmentu CDV.

W styczniu 2021 Toyota przejmie zakład produkcyjny w Kolinie, który aktualnie należy do obydwu koncernów. Są tam produkowane samochody segmentu A – Toyota Aygo, Peugeot 108 i Citroën C1, ale pomimo tej zmiany nadal będą tam produkowane aktualne generacje modeli segmentu A obu koncernów.

"Samochód tankuje się wodorem w ciągu 2,5 minuty. Może przejechać 600 km, a Polska ma tego gazu pod dostatkiem."

Więcej o:
Komentarze (4)
Jeszcze mocniejsza współpraca dwóch gigantów motoryzacyjnych. Co z tego wyniknie?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ktoś

  Oceniono 2 razy 0

  Fajnie że takie marki jak toyota wciąż się rozwijają się a nie spoczywają na laurach. Od hybryd po ogniwa paliwowe. Szykują się mocno na zakazy wprowadzania diesli.

 • Gość: tw bolek

  0

  jak zwykle na agora pl SPAM

 • Gość: Koko

  Oceniono 1 raz -1

  Widziałam już 1983 na netfliksie i ze spokojem muszę stwierdzić, że cała ekipa spisała się na medal!

 • Gość: dobry

  Oceniono 4 razy -2

  świetna rola Maćka Musiała w nowej produkcji netflixa, Chyra - klasa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX