Niesamowita technologia - felgi tytanowe z drukarki 3D

Jeszcze kilka lat temu taka technologia była nie do pomyślenia. Firma HRE Wheels wyprodukowała pierwsze w historii tytanowe felgi wydrukowane w technologii 3D.

Felgi HRE3D wykonane z tytanu przyciągają wzrok niespotykanym wzorem, ale dużo większe wrażenie robi technologia produkcji. Tytanowe obręcze powstają w technologii 3D.

Firma HRE Wheels postawiła sobie za cel optymalizację procesu wytwarzania felg samochodowych. Podczas produkcji zwykłej felgi prawie 80 proc. materiału jest usuwane z blisko 50 kg bloku z aluminium.

Proces drukowania felgi w technologii 3D jest bardziej wydajny. Podczas ostatecznej obróbki usuwa się zaledwie 5 proc. materiały. Proces jest wydajniejszy a przy okazji nie marnuje się tyle materiału.

Nie mówiąc już o tym, że tytan jest bardziej wytrzymały niż aluminium, a do tego lżejszy. Na dodatek felga wykonana z tytanu nie musi być dodatkowo zabezpieczana ani lakierowana. Wystarczy założyć na nią oponę i jest gotowa do użytku.

Te niesamowite felgi zainstalowano w jeszcze bardziej niesamowitym McLarenie P1. Zobaczcie, jak się prezentują.

Przed pierwszą wojną światową samochód kosztował Polaka tyle, co dziś kosztuje samolot

Więcej o:
Komentarze (2)
Niesamowita technologia ? felgi tytanowe z drukarki 3D
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Warczyburg

    Oceniono 4 razy 4

    Piękne... A teraz pomyślcie, że musicie je umyć... Masakra, tyle tam zakamarków!!!

  • Gość: HUN

    Oceniono 3 razy 3

    Ramy rowerowe z Tytanu niesamowicie trudno jest wykonać, ze względu na bardzo specyficzny i trudny proces obróbki tytanu. Jeżeli to nie jest to fake news i rzeczywiście są już drukarki 3D które drukują z tytanu to według mnie jest olbrzymi skok technologiczny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX