Najchętniej wyszukiwane marki samochodowe na świecie

Firma Veygo przeprowadziła ciekawe badanie. Przeanalizowała zapytania z ostatnich 12 miesięcy do najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych pod kątem marek samochodów. Który producent jest najczęściej wyszukiwany?

Okazuje się, że Toyota jest najczęściej wyszukiwaną marką samochodową na świecie. Japoński producent zajął pierwsze miejsce w 57 ze 171 przebadanych państw. Drugie miejsce na podium zajęło BMW (najpopularniejsze w 25 państwach), a trzecie miejsce na podium należy do Mercedesa (najpopularniejsza marka w 23 państwach).

Nazwę Toyota wyszukiwano w sumie 7,8 miliona razy. Drugie miejsce zajęła Honda z 7 milionami zapytań - ten wynik zawdzięcza zapytaniom z Brazylii i Indonezji. Na trzecim miejscu znalazł się Ford z 6,4 mln zapytań.

Rodzimi producenci zwyciężyli w zaledwie pięciu państwach - w Niemczech królował Mercedes, w Indiach Maruti, we Francji Renault, w Szwecji Volvo, a w Malezji Perodua. Z kolei w Holandii i Norwegii i Chinach wygrała Tesla. Jako ciekawostkę można podać Wenezuelę, gdzie najwięcej informacji szukano o lamborghini. Najpopularniejszą, wyszukiwaną marką w Polsce okazała się Toyota.

Statystycznie jeździmy sprawniejszymi samochodami niż Niemcy. Ale to nie jest powód do radości

Więcej o:
Komentarze (2)
Najchętniej wyszukiwane marki samochodowe na świecie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Poter

    0

    niemieckie marki nikt nie szuka hue hue a jak widać to toyota stara się zdobyć rynki na całym świecie dlatego jako firma jest wyceniana tak wysoko.

  • Gość: Kama

    0

    te miejsca na podium jakoś mnie nie dziwią, giganci motoryzacji zawsze są na samym początku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX