BMW odświeża cyfrowy kokpit w swoich modelach

Bawarski producent zaprezentował unowocześniony, cyfrowy kokpit do swoich samochodów. Daje większe możliwości i jest jeszcze bardziej intuicyjny.

Nowa odsłona BMW Cockpit jest jeszcze bardziej skoncentrowana na potrzebach kierowcy. Inżynierowie ulepszyli dotychczasowe rozwiązanie, które pozwoli na bardziej intuicyjny dostęp do funkcji systemu multimedialnego. Do tego oferuje większe możliwości personalizacji i zostało ulepszone pod kątem rozpoznawania głosu i gestów – kierowcy mogą wykonywać dwa dodatkowe ruchy, czyli w sumie do dyspozycji jest siedem gestów.

Modernizacja BMW Cockpit wprowadza nowe funkcje dostosowywania ekranu. Zawartość wszystkich 10 stron w menu głównym można teraz indywidualnie konfigurować wybierając układ z dwoma, trzema lub czterema obszarami prezentującymi najważniejsze informacje aktualizowane w czasie rzeczywistym. Nowy design wirtualnych zegarów zastąpił zaokrąglony kształt otwarty od środka, gdzie zlokalizowano prędkościomierz i obrotomierz. W środkowej części ekranu jest mapa nawigacji, a dane dotyczące systemów wspierających są wyświetlane po lewej stronie. Treści po prawej stronie mogą być indywidualnie dopasowane.

Już od marca przyszłego roku w samochodach BMW będzie dostępny inteligentny asystent osobisty reagujący na hasło „Hey BMW”. Kierowcy uzyskają dostęp głosowy do nowych funkcji i informacji. System nauczy się nawyków i przyzwyczajeń kierowcy i będzie je stosować w odpowiednim kontekście. Znając preferencje kierowcy w kwestii ustawienia foteli, temperatury czy miejsc, które odwiedza, zaoferuje w odpowiedni sposób.

Ciekawą cechą asystenta osobistego BMW będzie możliwość nadania mu imienia. W niedalekiej przyszłości asystent będzie dostępny również poza samochodem – w domu przez inteligentny głośnik lub w innych miejscach za pośrednictwem smartfona.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Więcej o: