Volkswagen Tiguan Offroad - Volkswagen wprowadza "terenową" wersję Tiguana i obniża ceny zwykłych odmian

Kompaktowy SUV z Wolfsburga cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego Volkswagen postanowił wprowadzić Tiguana w wersji Offroad. Samochód już niebawem trafi do salonów.

Jak sama nazwa wskazuje, Tiguan Offroad to samochód w uterenowionej wersji. W standardzie wyposażony jest w napęd na wszystkie koła 4Motion z systemem 4Motion Active Control, oferującym kilka trybów jazdy. Służy do tego przełącznik na konsoli środkowej z oznaczeniami trybów: Onroad, Offroad oraz Snow. W zależności od wybranego profilu, zmienia się napęd oraz szereg systemów asystujących w celu zapewnienia jak najlepszej trakcji. Na razie nie wiadomo, ile za samochód przyjdzie zapłacić w Polsce. Pewnym jest tylko to, że Volkswagen wyraźnie obniżył ceny zwykłej odmiany Tiguana. Poniżej znajdziesz cennik wszystkich dostępnych w Polsce wersji.

Wygląd nadwozie odróżnia się od standardowej wersji. Tiguan w wersji Offoad ma nowy zderzak przedni, który zwiększa kąt natarcia. Pod nim zamontowano osłonę silnika. Podobny element zainstalowano również pod tylnym zderzakiem. Całość dopełniają srebrne nakładki na progi oraz matowe relingi dachowe w ciemnym kolorze.

Volkswagen Tiguan Offroad będzie dostępny z pełną paletą silników benzynowych i wysokoprężnych. Wszystkie będą dostępne z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Poniżej sprawdzisz polskie ceny zwykłego Tiguana na wyprzedaży. Teraz SUV Volkswagena jest dużo tańszy.

***
Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (20)
Volkswagen Tiguan Offroad - Volkswagen wprowadza ?terenową? wersję Tiguana
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: lukasz

  Oceniono 9 razy 9

  wczesniej to sie po prostu nazywalo pakiet offroad, nie ma tu nic nowego

 • kar.as

  Oceniono 10 razy 4

  4Motion to delikatna elektronika, a nie prawdziwy off. Najtańszy samochód off to w tej chwili Suzuki Jimny.

 • Gość: 1234

  Oceniono 1 raz 1

  "Tiguan w wersji Offoad ma nowy zderzak przedni, który zwiększa kąt natarcia. Pod nim zamontowano osłonę silnika. Podobny element zainstalowano również pod tylnym zderzakiem. Całość dopełniają srebrne nakładki na progi oraz matowe relingi dachowe w ciemnym kolorze" To oczywiście najbardziej wpływa na jakość jazdy tym autem.

 • Gość: ANWIT

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki nowy Model?? Dokładnie takim jak opisany jeżdżę już 5 lat (no bez nakładek). a do nemecpiotr - siedziałeś w takim samochodzie? że tak twierdzisz? Stwierdzam zupełnie coś przeciwnego - doskonale jeździ i po asfalcie i po wertepach

 • pamejudd

  Oceniono 11 razy 1

  No, ważne, że są nakładki na progi...

  z ciekawości - dlaczego radzicie klikać w linki pod tekstem reklamowym? VW wam za niego niewystarczająco płaci?

  Od odejścia Balkana na ten serwis można wejść co najwyżej dla beki...

 • pcat

  0

  Lubię TDI - spalą wszystko co im wlejedz. Ropę, olej, adblue, płyn chłodniczy...

 • Gość: Stefan

  0

  Niedawno pakiet offroad można było nabyć za 620 pln , teraz dodano zamieniony spojler tylny , nakładki boczne progowe , inną tapicerkę materiałową , cena wzrasta w zależności od wyposażenia o 15000- 20000 pln , tak się robi interesy ( w/g cen na rynek niemiecki)

 • fctheduck

  Oceniono 6 razy 0

  Powinni dodać do tego jeszcze linę holowniczą w standardzie, bo jak ktoś naprawdę wjedzie tym w teren to będzie mu bardzo potrzebna.

 • lenny102

  Oceniono 2 razy 0

  A prześwit?Fabryczny jest nędzny, bez tego do d...py.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX