Polska to kraj bez samochodów o złym stanie technicznym. Co z tego wynika? Nie wiemy, dlaczego dochodzi do wypadków.

Tomasz Korniejew
Według statystyk w Polsce prawie nigdy nie dochodzi do wypadków z powodu złego stanu technicznego pojazdu. Tymczasem w Niemczech, jest to przyczyna około 30 tysięcy zdarzeń rocznie.

W zeszłym roku w Polsce doszło do około 40 wypadków, których przyczyną był zły stan techniczny pojazdu. W Niemczech, zły stan techniczny samochodów jest przyczyną około 30 tysięcy wypadków rocznie. Czy to oznacza, że jeździmy o wiele lepszymi samochodami niż Niemcy? Niekoniecznie.

Bliższe prawdy jest stwierdzenie, że nie do końca wnikliwie badamy przyczyny zdarzeń drogowych obwiniając za wszystko np. nadmierną prędkość.

Co więcej, sami nie dbamy o właściwą naprawę samochodu po poważnej kolizji, co skutkuje tragicznymi konsekwencjami. Zdarza się, że z pozoru niegroźna stłuczka źle naprawionym pojazdem kończy się tragedią.

O tym, jak w Polsce badane są wypadki drogowe i dlaczego trzeba kalibrować systemy wspomagające kierowcę nawet wtedy, gdy dojdzie do wymiany przedniej szyby rozmawiamy (w załączonym wideo) z Leszkiem Kadelskim, ekspertem z firmy Wolk After Sales Experts.

Więcej o:
Komentarze (5)
Polska to kraj bez samochodów o złym stanie technicznym. Co z tego wynika? Nie wiemy, dlaczego dochodzi do wypadków, bo nie zawsze ich przyczyną jest nadmierna prędkość
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Pis

  Oceniono 3 razy 3

  Hehe dobre, kolega nie miał hamulców tyłu w Seicento przegląd przeszedł, wujek miał mercedesa glc stan ideał pojechał na Tuv w niemczech przegladu nie przeszedl, przyczyną błąd sterownika świateł na komputerze, choć wszystko działało prawidłowo ze względu na alrm stan określony jako niedopuszczalny. Inny przykład to kontrola spalin, co dziennie kilka samochodów za który mi jadę kopcą tak, że nic nie widać a smród nie do opisania, na zachodzie jak by co złapali to by się nie wypłacił bo przeglądu na pewno nikt by mu nie podbił

 • Gość: snafu86

  0

  smutna prawda o stanie technicznym samochodów w PL. kupujac samohód do 20k nikt nie zpłaci 1k za rzeczoznawcę a nawet 300 PL za serwis autoryzowany to rzadko.
  są ludzie co kupują samochocy za 500 pln i jeżdzą doputy dopuki mają OC - trumny na kołach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX