Orlen Drive - to pierwsza taka stacja w Polsce. Zatankujesz i zrobisz zakupy bez wysiadania

Koncern Orlen jest pierwszą firmą na rynku paliwowym w Polsce i w Europie, która wprowadza obsługę drive through. Z usług takiej stacji można już korzystać od kilku dni.

PKN Orlen poinformował w komunikacie, że nowe przedsięwzięcie jest unikatowe na skalę europejską i odpowiada oczekiwaniom klientów w zakresie szybkiej i sprawnej obsługi. Jakiś czas temu firma zleciła badania Kantar TNS, żeby poznać preferencje klientów.

Z badań wynika, że ten rodzaj usługi identyfikuje 100 proc. kierowców. Z kolei aż 8 na 10 respondentów uznało, że koncept drive through pasuje lepiej do marki Orlen, w porównaniu z innymi firmami mającymi stacje paliw na polskim rynku. Natomiast 85 proc. badanych zadeklarowało skorzystanie z tego rozwiązania, gdyby pojawiło się w ofercie stacji paliw. Z badania wynika również, że kierowcy mając do wyboru opcję drive through lub klasyczną formę obsługi, nieco częściej zdecydowaliby się właśnie na ten pierwszy wariant.– informuje komunikat prasowy Orlenu.

Pierwsza stacja w formacie obsługi drive through  powstała na MOP Michałowice przy drodze ekspresowej S8, w ok. 50 km od Wrocławia. Klienci, którzy korzystają ze stacji mają do dyspozycji dwie linie, które umożliwiają zakup produktów gastronomicznych i tankowanie samochodu bez konieczności wysiadania z niego.

Na jednej będzie można zamawiać tylko produkty gastronomiczne, żeby nie tamować ruchu i podzielić klientów stacji na takich, którzy przyjechali zatankować oraz takich, którzy chcieli kupić wyłącznie coś do jedzenia i picia. Pozostali klienci będą mogli skorzystać z kiosku samoobsługowego na stacji, co powinno zwiększyć komfort zakupów i skrócić czas obsługi.

Dlaczego samochody spalają więcej niż deklarują producenci?

Więcej o:
Komentarze (69)
Orlen Drive - to pierwsza taka stacja w Polsce. Zatankujesz i zrobisz zakupy bez wysiadania
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fitek

  Oceniono 38 razy 22

  Dzisiaj patriotyzm polega między innymi na tym, żeby na orlenie nie tankować i nic nie kupować

 • remo29

  Oceniono 26 razy 22

  Czy zanim cokolwiek kupisz, na ekranie wyświetli się sakramentalne "karta na punkty?", "cola w promocji 2 za 6?", "może pączek w zestawie za złotówkę?", "polecam hotdoga XXXL" i za każdym razem trzeba będzie nacisnąć "nie, dziękuję"?

 • pingwinxzy

  Oceniono 19 razy 15

  Dla mnie pomysł idiotyczny. Wysiąść z samochodu, rozprostować kości......

 • js08836

  Oceniono 28 razy 14

  Orlen nigdy. Nie będę wspierał klechów i związkowców, którzy mają na tych stacjach upusty. Wybieram BP, Shell , Statoil i Łukoil. Lotos też mam w nosie.

 • ros16

  Oceniono 14 razy 14

  Czyli co Ty siedzisz w samochodzie a ktoś Ci go tankuje za tyle ile zamówiłeś, tak?

 • Gość: automobilista

  Oceniono 12 razy 12

  Zomer pierwszy drive to wpowadzil AUCHAN 18 lat temu

 • Gość: z bacówki

  Oceniono 14 razy 10

  drajve and srajv, pomysł na tyle idiotyczny że mógł w paść do głowy kolegom po fachu takiego Obajtka z Pcimia (kariera godna Nikodema Dyzmy), panie Pisior oczekuje pomysłu na podniesienie konkurencji poprzez obniżenie ceny, nie zaś podejmowania działań mających odwrotne skutki, bo te nie służą celom nadrzędnym właściciela(Suweren).he, he

 • pcat

  Oceniono 9 razy 9

  Stacja przy drodze ekspresowej - ludzie jadą czasem kilka godzin, chcą siku, wstać z fotela, przejść się, kupić coś przy okazji na stacji, usiąść i wypić kawę - generalnie ludzie chcą przerwę.
  Ale nie - zatankują Ci, przyniosą bułkę z parówą i szybko odjazd, bo już następny z tyłu czeka.
  To musiał być jakiś tytan intelektu. Ciekawe dlaczego to pierwsza taka stacja? Może po prostu nie ma zapotrzebowania?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX