Koniec z obowiązkowym doszkalaniem kierowców. ODTJ upadną?

Odpowiednie resorty pracują nad pakietem deregulacyjnym dla kierowców, który ma ułatwić życie. Oprócz likwidacji kart pojazdów oraz przypisanych tablic rejestracyjnych do pojazdu zaproponowano kolejną zmianę - likwidację obowiązkowych szkoleń dla kierowców.

Pomysłodawcy zmian chcą zrezygnować z kursów dla młodych kierowców, ale wśród ekspertów ten pomysł budzi spore kontrowersje. Pierwotne zmiany zakładały, że szkolenia będą dotyczyć wszystkich kierowców, którzy po otrzymaniu uprawnień do jazdy rozpoczną okres próbny. Młody kierowca musiałby przestrzegać narzuconych ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym i poza nim.

Nowy pomysł ministerstwa zakłada odstąpienie od dotychczasowych szkoleń dla wszystkich na rzecz osób, które w okresie próbnym popełniły na drogach dwa wykroczenia. Na tych zmianach najbardziej ucierpią Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy, które spodziewały się tysięcy klientów a tymczasem pozostanie ich tylko garstka.

Ministerstwo Cyfryzacji i Infrastruktury planuje wprowadzić zmiany etapami, zaczynając od 2019 roku, ponieważ niektóre zmiany wymagają modyfikacji w obowiązującym prawie.

źródło: se.pl

Na polskich drogach ginie najwięcej osób w Europie. Dlaczego? Między innymi dlatego, że nie potrafimy jeździć

Więcej o:
Komentarze (15)
Koniec z obowiązkowym doszkalaniem kierowców. ODTJ upadną?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • asr1

  Oceniono 15 razy 13

  Postanowiłem zrobić prawko w Kanadzie/byłem prawie rok/, ogromna aglomeracja TORONTO, przyjechaliśmy ze szwagrem jego autem, badanie wzroku u pani z przyrządem na miejscu , żaden tam okulista, zielony, czerwony prawo lewo oświadczenie, ze nie choruję na chorobę uniemożliwiającą mi prowadzenie czyli np padaczkę !!!, test na kompie kilkadziesiąt pytań, po teście pytanie jadę swoim czy autem ośrodka ?? , swoim wyjechaliśmy . Pojeździliśmy po mieście, raz mi kazał zaparkować powiedziałem , ze tu za ciasno, no problem parkuj tam gdzie uważasz, ze będzie OKi co ?? zdałem i po 2 godzinach wyszedłem z prawkiem. To co w Polsce się wyprawia to ZGROZA, nabijanie kabzy mafii egzaminacyjnej, jakiś bełkot egzaminacyjne , durnowate placyki, pytania o parametry oleju czy silnika córkę oblali bo niepodała jaki ciężar może holowac jakimś autem itp..itd... Czas z tymskończyć a jazdy doszkalające to sobie w d... wsadzcie!!! jak dostaje prawko znaczy sie umie !!! w jendej Warszawie jes więcej znaków drogowych niż w całej Kanadzie !! tym się zajmijcie !!!

 • liczbynieklamia

  Oceniono 6 razy 4

  > na rzecz osób, które w okresie próbnym popełniły na drogach dwa wykroczenia
  No to jak taki młody i szybki pójdzie na szkolenie z doskonalenia techniki jazdy trwające kilka godzin, to już w ogóle poczuje się jak młody Kubica, Schumacher albo Senna. Przykłady nieprzypadkowe, bo już tylko od szczęścia będzie zależało, jak to się skończy.

 • medor214

  Oceniono 6 razy 2

  Wycowaja sie z wszystkiego, a kiedy w koncu z polityki?

 • fafarafafafa

  Oceniono 9 razy 1

  Ja proponuję w ogóle pakiet deregulacyjny - likwidujemy prawa jazdy, dowody rejestracyjne i przeglądy. Dodatkowo delegalizujemy wszystkie znaki drogowe poza tabliczkami z nazwą miejscowości.
  Wtedy będziemy krainą wiecznej szczęśliwości i sukcesu.

 • Gość: Mar

  Oceniono 1 raz -1

  Szkolenia absolutnie nic nie zmieniają. Polacy to specyficzna nacja - tu tylko dotkliwe kary mogą pomóc. Kilkutysięczne mandaty i czasowy areszt samochodu spowodowałyby natychmiastową poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, a i koszty ubezpieczeń znacząco by spadły.

 • 1111pln

  Oceniono 3 razy -1

  "Dobra zmiana"

 • Gość: tadjan

  Oceniono 6 razy -4

  tak się włazi w dudę młodym wyborcom....... jeśli nie zginą na drodze, to zagłosują na pisssss.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX