Kolejny SUV Alfy Romeo w drodze

Alfa Romeo szuka sposobów na zwiększenie udziału w rynku. Dlatego inżynierowie pracują nad kolejnym, dużym SUV-em. W sieci pojawiły się już pierwsze wizualizacje nowego modelu, a w kuluarach mówi się już o szczegółach.

Prawdopodobnie nowa Alfa Romeo otrzyma nazwę Castello, co oznacza po włosku "zamek", ale w tym przypadku kontekst jest zupełnie inny. Podobnie jak w przypadku modelu Stelvio chodzi o przełęcz górską - Passo di Castello. Przy okazji nasuwa się jeszcze jedno skojarzenie - Castello Sforzesco to budynek znajdujący się w Mediolanie, czyli mieście-siedzibie włoskiej marki.

Alfa Romeo Castello powstanie na płycie podłogowej Giorgio, którą wykorzystano do budowy modeli Stelvio i Giulia. Auto o długości 4,9 metra będzie pozycjonowane powyżej Stelvio. W kabinie zmieści się pięciu lub siedmiu pasażerów, a pod maskę trafią silniki benzynowe, hybrydowe i hybrydowe typu plug-in. Niewykluczone, że gama zostanie uzupełniona jeszcze o wersję Quadrifoglio z silnikiem V6 o pojemności 2,9-litra.

Nowy model ma pomóc w ekspansji włoskiej marki na rynku amerykańskim i chińskim, ale nie zabraknie go również na Starym Kontynencie. Flagowa Alfa Romeo trafi na rynek pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku.

Więcej o:
Komentarze (17)
Alfa Romeo - kolejny SUV w drodze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: dont

  Oceniono 10 razy 0

  Skopiowali leciwego Infiniti FX'a?

 • 162tony

  Oceniono 17 razy -3

  W drodze, już w drodze, żeby się nie popsuł do premiery to jedzie na lawecie.

 • Gość: Jasiek

  Oceniono 12 razy -6

  Trochę lipa będzie jak w samochodzie pozycjonowanym wyżej niż Stelvio nie zamontują silnika V8 lub z większą ilością cylindrów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX