Karta pojazdu do likwidacji. Jest tylko jedno "ale"

Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło ułatwić życie kierowcom. Od niedawna nie musimy wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC, a teraz szykują się kolejne zmiany, które dotyczą karty pojazdu.

Kika dni temu szef resortu cyfryzacji, Marek Zagórski zapowiedział wprowadzenie pakietu deregulacyjnego, w ramach którego przewidziano kilka ułatwień dla kierowców. Jedną z największych zmian jest rezygnacja z karty pojazdu. Dokument jest potrzebny podczas zakupu lub sprzedaży samochodu, a także przy wprowadzaniu modyfikacji – np. montażu haka lub instalacji LPG. Wyrobienie nowej karty pojazdu (w razie zgubienia lub zniszczenia) koszt wydania nowej to 75,50 zł.

Wszystkie najbliższe zmiany i ułatwienia będą bazować na Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Szef resortu dodał, że system działa od dawna bez zarzutu i jest w stanie przyjąć kolejne dane. To ważne, ponieważ, Ministerstwo Cyfryzacji planuje znieść konieczność posiadania przy sobie prawa jazdy. Wszystkie dane kierowcy i samochodu będzie można sprawdzić w bazie CEPiK.

Termin wprowadzenia nowych przepisów nie jest jeszcze znany. Ministerstwo obiecuje, że jest to raczej kwestia miesięcy a nie lat.

Więcej o:
Komentarze (26)
Karta pojazdu do likwidacji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • menisk24

  Oceniono 19 razy 11

  Nie jestem przekonany że to dobra decyzja. Akurat karta pojazdu w niczym nie przeszkadzała, nie trzeba jej było wozić, tylko okazywać w urzędzie. A przy zakupie była dodatkowym dokumentem do weryfikacji historii auta.

 • Gość: jachu

  Oceniono 12 razy 10

  Jeszcze trzeba znieść obowiązek wymiany dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na pieczątki przeglądów. Albo wykorzystać jedną z następnych pustych stron dowodu.

 • Gość: horacy

  Oceniono 9 razy 5

  Nie potrzeba dowodu rejestracyjnego,prawa jazdy i pewnie samochodu też nie bedzie trzeba jak paliwo będzie po 8-10 zł.Brawo wy

 • kiker1

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz czas na wprowadzenie do dow. rej. dopuszczalnej masy przyczepy z hamulcem dojazdowym (bo połowa Januszy ciągnąc swoją przyczepkę na targ myśli, że przyczepę z hamulcem najazdowym traktuje się jak przyczepę z hamulcem), zwolnienie z viatola osobówek z przyczepami, ujednolicenie płatności elektronicznej na wszystkich autostradach.

 • Gość: bmw 330i

  Oceniono 12 razy 2

  i tak większość ludzi bedzie miała zawsze przy sobie dokumenty ( dowód rej oc..itd )......... bo już się przyzwyczaiła do noszenia tego w portfelu, jedyne dobre jest to że jak czlowiekowi się zdarzy zapomnieć ( raz do roku) dokumentów.........to te pasożytnicze śmiecie nie ukarzą go mandatem....

 • hens

  Oceniono 1 raz 1

  Może wreszcie przyjdzie czas na likwidację haraczu ubezpieczeniowego z obowiązkowym OC
  Ta banda złodziei chce OC nawet za samochód który stoi na regale w garażu.
  BO GO MAM
  Tak tak......................Stoi na regale i to nie jeden.
  Wiem, hobby kolekcjonerskie kosztuje, to może należy również opodatkować kolekcie krawatów i poselskich złotych zegarków, biżuterię żon i inne dobra "luksusowe"
  jak moje ukochane samochody.

 • Gość: swen

  Oceniono 10 razy 0

  czyli każdy będzie mógł wsiąść do jakiegokolwiek pojazdu, to Pana? nie kolegi, aha szerokiej drogi.

 • nowy4444

  Oceniono 29 razy -1

  To na prawdę straszny wstyd że wszystkie te dobre zmiany wprowadza Pis a za PO przez 8 lat był zastój.

 • Gość: gosc

  Oceniono 9 razy -1

  znając przepustowosć CEPIKU to jedna kontrola bedzie trwała srednio 2.5 godziny ----powodzenia. na trasie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX