Przedłużony Rolls-Royce Cullinan by Klassen - pancerny Rolls-Royce dla arystokraty

Niemiecka firma tuningowa Klassen specjalizuje się od dwóch dekad w produkcji samochodów dla VIP-ów. Do tej pory większość projektów bazowała na modelach Mercedesa, ale tym razem przygotowano projekt na bazie luksusowego SUV-a z Wysp Brytyjskich.

Firma Klassen zbudowała do tej pory ponad 750 specjalnych pojazdów dla VIP-ów. Najnowszy projekt powstał na zamówienie pewnego, anonimowego brytyjskiego arystokraty, który zażyczył sobie pancernego Rolls-Royce`a Cullinana. Standardowa wersja luksusowego SUV-a mierzy 5341 mm długości, a rozstaw osi to 3295 mm. Po przebudowie samochód jest dłuższy - mierzy 6357 mm długości przy rozstawie osi wynoszącym 4311 mm.

Dzięki wydłużeniu kabiny o 1016 mm, pasażerowie siedzący na tylnej kanapie mają do dyspozycji jeszcze więcej miejsca na nogi. Na liście wyposażenia znajdziemy m.in. system multimedialny z odtwarzający płyty CD, DVD. Całość połączono z luksusowym systemem audio Bang & Olufsen, którym można sterować za pośrednictwem smartfona.

Rolls-Royce Cullinan by KlassenRolls-Royce Cullinan by Klassen fot. Klassen

Nadwozie Rolls-Royce`a zostało wzbogacone o opancerzenie spełniające normę balistyczną B6. Całość napędza seryjna jednostka o pojemności o pojemności 6,75 litra. Potężny silnik rozwija 571 KM maksymalnej mocy.

Klient, który zamówił opancerzonego SUV-a musi poczekać na swój wymarzony samochód co najmniej pół roku, a jego kieszeń zuboży się o co najmniej 1,8 mln euro.

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Więcej o: