Hyundai i30 Fastback N - rodzina "N" się rozrasta

Filip Trusz
Tuż przed debiutem na Salonie Samochodowym w Paryżu Hyundai ujawnił i30 Fastback w sportowej wersji N. Technicznie Fastback jest bratem bliźniakiem hot-hatcha.

Dawno żaden hot-hatch nie narobił takiego zamieszania jak Hyundai i30 N. Koreańczycy opracowanie swojego sportowego kompaktu powierzyli wybitnemu specjaliście, Albertowi Biermannowi, którego Hyundai podebrał oddziałowi M w... BMW. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania, a debiut i30 N odbił się szerokim echem. Dlatego dzisiejsza premiera i30 Fastback N powinna zainteresować wszystkich, którzy lubią szybkie kompakty.

Od technicznej strony Hyundai i30 Fastback nie różni się zbytnio od hot-hatcha Silnik 2.0 T-GDI dostępny jest w dwóch wariantach. W podstawowym kierowca dostaje równe 250 KM, w mocniejszym - 275 KM. Moment obrotowy w obydwu to 353 Nm. Osiągi? 250 km/h prędkości maksymalnej. Dodatkowe 25 KM odczujemy przy przyspieszaniu. Słabszy i30 Fastback N rozpędza się do 100 km/h w 6,4 s, a mocniejszy w 6,1 s.

Nie zabraknie także znanych z hot-hatcha rozwiązań - elektronicznie sterowanego mechanizmu różnicowego, adaptacyjnego zawieszenia dopasowującego charakterystykę do warunków na drodze i preferencji kierowcy, a także Launch Control niwelującego straty wynikające z ograniczonej przyczepności.

Hyundai i30 Fastback N

Cen Hyundaia i30 Fastback N jeszcze nie znamy. Polski importer opublikuje je bliżej rynkowej premiery. Możemy być jednak pewni, że fastback będzie trochę droższy od hatchbacka, a ten kosztuje od 121 900 zł w wersji 250-konnej i 146 900 zł w odmianie N Performance.

Więcej o:
Komentarze (10)
Hyundai i30 Fastback N - rodzina "N" się rozrasta
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ant777

  Oceniono 1 raz 1

  Byłoby fajnie jakby zrobili i20N z silnikiem 1.6. Byloby to jakieś odniesienie do Polo GTI.

 • antoniferdynand

  Oceniono 10 razy 0

  Być może bardzo dobrze wykonane i z dobrymi właściwościami. Z wyglądu bardzo przeciętne aby nie powiedzieć, że raczej brzydkie i banalne - zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. To niestety nie jest klasa i kreska Stingera z tego samego koncernu.

 • Gość: Jskanwkz

  Oceniono 10 razy -2

  Nie wiem jak osiagi ale wyglada kijowo...

 • Gość: xyz

  Oceniono 9 razy -3

  Nie ma czym się podniecać. To tylko h...daj

 • daniel.jed

  Oceniono 11 razy -5

  Jak dla mnie. Brzydkie jak golf.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX