Karetki pogotowia ratunkowego są w opłakanym stanie

Stan polskiej służby zdrowia jest tematem na długą dyskusję, ale w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się sygnały o złym stanie medycznej floty.

Ambulans pogotowia ratunkowego to pojazd, od którego w dużej mierze zależy powodzenie akcji ratunkowej. Dlatego trzeba mieć na uwadze, że niektóre pojazdy poruszające się po polskich drogach mają na karku ponad 10 lat, a licznik wskazuje ponad milion przejechanych kilometrów. Wirtualna Polska donosi, że ratownicy skarżą się na odpadające fragmenty podwozia, dziury w podłodze, a nawet awarie silników kończące się pożarem.

Często dochodzi do przegrzania sygnałów dźwiękowych. Wtedy konieczna jest eskorta policji ze sprawnym oświetleniem. Nierzadko psują się elementy typowo eksploatacyjne, jak sprzęgło, ponieważ nie są wymieniane, gdy dojdzie do ich zużycia.

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Stare i wysłużone karetki pogotowia zamiast trafić na złom, czekają w gotowości jako auta zastępcze. Nowsze pojazdy trafiają często do mechanika. Stan medycznej floty to cały czas tajemnica, ale trzeba się liczyć z tym, że bez większych inwestycji już za kilka lat pogotowie ratunkowe coraz częściej nie będzie w stanie wyjechać do pacjentów.

Źródło: wp.plse.pl/auto

Więcej o:
Komentarze (4)
Karetki pogotowia ratunkowego są w opłakanym stanie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Dr. Judym

    Oceniono 3 razy 3

    Bo za Karetkę...płaci się VAT i Akcyzę... to dobra luksusowe. Zdrowie w Polsce to LUKSUS więc Wszystko co ma je zapewnić jest opodatkowane jak Luksusowa Biżuteria. Piękny w Polsce jest system edukacji.... Ministerstwo Edukacji dba o to by różne bzdetne Uczelnie miały Kasę. Zaś uczelnie medyczne są na szarym końcu i same zarabiają (40% to zagraniczni odpłatni, 20% to Nasi odpłatni co wyjadą za granicę...i reszta..co też wyjedzie - bo Tu przyjdzie się zarobić na śmierć z powodu braku Personelu - tylko głupi zostanie ...

  • Gość: naiwny

    Oceniono 1 raz -1

    Angela już się dogadała z Putinem, dzisiaj pewnie na meczu w jednej loży

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX