Bugatti Chiron - takiego projektu jeszcze nie było. Najszybszy samochód świata z klocków Lego

Kilka miesięcy temu Lego zaprezentowało Bugatti Chiron w skali 1:8, a tymczasem na świecie pojawiła się kopia hipersamochodu zbudowana z klocków. Na dodatek jest wyposażona w silniki i może się poruszać!

Bugatti Chiron w skali 1:1 stworzyła ekipa z czeskiego oddziału Lego. Do budowy użyto ponad miliona klocków Lego Technic, a złożenie całości zajęło ponad 13 tys. roboczogodzin. Efekt przerasta najśmielsze oczekiwania – samochód wygląda jak oryginał.

Co ciekawe, samochód odtworzono nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. W kabinie znajdziemy fotele, kierownicę, deskę rozdzielczą wykonane z klocków. Na dodatek pod maską zainstalowano ponad 2300 silniczków elektrycznych i 4032 przekładnie. Całość generuje maksymalną moc 5,3 KM i 92 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu maszyna ważąca 1,5 tony rozpędza się do 20 km/h.

 

Za kierownicą hipersamochodu z klocków Lego zasiadł Andy Wallace, były kierowca wyścigowy, który brał udział przy pracach nad prawdziwym modelem. Niestety, zestaw w skali 1:1 nie trafi do sprzedaży. Na pocieszenie dodamy, że w sklepach nadal można kupić model w skali 1:8.

Więcej o:
Komentarze (9)
Bugatti Chiron - takiego projektu jeszcze nie było. Najszybszy samochód świata z klocków Lego
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: tylkolego

  Oceniono 1 raz 1

  czekamy na odpowiedż chińczyków z lepin:)

 • Gość: tom

  0

  to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.

 • Gość: Batek

  0

  przez niego wszystko rosnie na stacjach zachodnich

 • Gość: Wojciech K

  0

  te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.

 • Gość: Darek M.

  0

  Cena jest co prawda zaporowa ale można trafić w promocji zestaw 42083 polecam sprawdzać na promoklocki.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX