Ceny paliw nadal wysokie. Zadowoleni mogą być tylko posiadacze instalacji LPG

Ceny paliw na stacjach nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Jedynym wyjątkiem jest cena autogazu, która delikatnie się obniżyła.

Jak podaje firma analityczne e-petrol, średnia cena benzyny Pb 95 5,08/l, Pb98 -  5,39 /l, a diesla - 4,99zł/l.  Litr LPG kosztuje 2,32 zł - to o 2 grosze mniej niż przed tygodniem. To właśnie autogaz podrożał od początku wakacji o 23 grosze na litrze W porównaniu z ubiegłym rokiem jego średnia cena była dużo niższa - wynosiła 1,87 zł/l.

Pod koniec czerwca benzyna Pb95 podrożała o 3 grosze, a Pb98 o 4 grosze na litrze. Z kolei cena diesla z ceny powyżej 5 zł za litr (w lipcu i na początku sierpnia), powróciła do 4,99 zł/l. W ostatnim tygodniu benzynę można było zatankować najtaniej w województwie śląskim - ceny kształtowały się na poziomie 5,04 (Pb95) i 5,33 (Pb98). Najdroższe paliwo oferowano w woj. lubuskim, gdzie benzyna Pb95 kosztowała 5,15 zł, a za Pb98 trzeba było zapłacić 5,46 zł/l. Na podobnym poziomie kształtowały się ceny w woj. zachodniopomorskim.

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Najtańszy olej napędowy był dostępny w woj. śląskim - 4,95 zł/l. Z kolei najwięcej trzeba było zapłacić na Kujawach i Pomorzu, a także w woj. lubuskim: 5,02 zł/l. Najtańszy autogaz był oferowany w woj. świętokrzyskim - średnio 2,27 zł/l. Najdroższy w woj. zachodniopomorskim i śląskim - 2,34 zł.

Więcej o:
Komentarze (22)
Ceny paliw nadal wysokie. Zadowoleni mogą być tylko posiadacze instalacji LPG
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: moda

  0

  Kto by pomyślał, że tak diametralnie może się zmienić cena paliwa na stacjach. Szok w oczy pali. Wszystkie zagraniczne podnosza ceny. tylko nasi staraja sie trzymac

 • Gość: Kosa12

  0

  Wiedziałam, że przemysł naftowy w Wenezueli prędzej czy później dobiegnie załamania.

 • Gość: eryk12

  0

  Z tymi cenami właśnie tak jest, przyzwyczają do małych obniżek a później dorzucą do pieca… Wystarczy spojrzeć na cenniki chociażby sprzed 5 lat. Jak człowiek chce zaoszczędzić, to bardziej na częściach, delph ma dobre jakośćiowo (OE) w przystępnych cenach. Na paliwie oszczędności są pozorne.

 • Gość: ItalionoM

  0

  Jak cena paliwa tak szybko poszła w górę to możliwe że tak samo szybko spadnie.

 • Gość: mar

  0

  Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.

 • Gość: WETO

  0

  polskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore

 • Gość: gucio

  0

  po kieszeni bardziej boli jak paliwo drożeje, jednak odczują to mniej ludzie co mają hybrydy, spalanie w nich jest niższe. przynajmniej w moim aurisie. niby zalanie całego baku tyle samo wyniesie ale jednak na dłużej starczy.

 • dublet

  0

  Dzienki Rzondowi i Partii cena paliwa dla polskich rodzin spada! Ito mimo rze tramp podnosi ceny ropy. Ruwniesz Pan Prezydęt Władimir Władimirowicz Putin stara siem obnirzyć ceny rzeby chłopi i robotnicy mogły zatankować ile dusza zapragnie. Eeeech, душа горит!

 • Gość: Stiw

  0

  Pewnie że są zadowoleni ,a czemu by mieli nie być jak wydają mało na paliwo? Szwagier odradzał kupno corolli z gazem a teraz mówi, ze to był lepszy pomysł niż szukanie czegoś w dieslu. Ale mimo wszystko za obniżkę bym sie nie pogniewał:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX