Policja będzie robić problemy kierowcom - strajk włoski podczas kontroli

Funkcjonariusze policji chcą przeprowadzić tzw. strajk włoski. Kontrole będą wyjątkowo skrupulatne, a w ramach prawa policjant może się nawet przejechać naszym samochodem.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów walczy o podwyżki wynagrodzeń dla służb mundurowych i zaostrza protest, mimo że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jest gotowe poprawić warunki pracy u funkcjonariuszy policji.

Strajk włoski polega na skrupulatnym wypełnianiu obowiązków, co w przypadku policji będzie z pewnością uciążliwe dla kierowców. Komitet protestacyjny chce przygotować specjalne naklejki dla uczestników ruchu drogowego, którzy będą popierać protest policji. Takie osoby będą mogły liczyć na większą wyrozumiałość podczas kontroli drogowej, ale policjanci zastrzegają, że piraci drogowi będą nadal surowo karani.

Policja może dokonać kontroli nawet w miejscu, gdzie zatrzymywanie się jest zabronione. Radiowóz musi mieć wtedy włączone sygnały świetlne. W uzasadnionym przypadku policjant może nakazać opuszczenie pojazdu, a w skrajnych przypadkach ma prawo przejechać się naszym autem w celu sprawdzenia skuteczności hamulców lub masy pojazdu. Takie uprawnienia określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Warto jednak wiedzieć, że nie ma prawa zaglądać do bagażnika każdego pojazdu - w takim przypadku powinien mieć uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu zabronionego i wiążę się to ze spisaniem protokołu.

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Policjanci muszą się jednak liczyć z tym, że będą nagrywani. Kierowca może to robić i nie musi informować o rozpoczęciu nagrywania. Jednak takiego filmu nie możemy rozpowszechniać w sieci, ponieważ funkcjonariusz nie jest osobą publiczną.

Więcej o:
Komentarze (41)
Policja będzie robić problemy kierowcom - strajk włoski podczas kontroli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • nietyp

  Oceniono 18 razy 12

  To może niech ci zomowcy gnębią rząd, a nie niewinnych ludzi??? Przecież to nie jest takie trudne do zrozumienia, że te ich podwyżki nie zależą od przeciętnego Kowalskiego!!! I co zomowskie przygłupy??? Zrozumieliście cokolwiek z mojego wywodu??? Chyba nie...

 • Gość: Tomo

  Oceniono 12 razy 12

  Ciekawe, jak policjant na podstawie przejażdżki samochodem ma stwierdzić jego masę?

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 16 razy 10

  czyli pieski chcą tymi naklejkami skorumpować społeczeństwo. A takiego wała!!! Nie popieram was, darmozjady, możecie mnie kontrolowac ile wlezie, mam czas :)

 • Black Swan

  Oceniono 24 razy 8

  "a w skrajnych przypadkach ma prawo przejechać się naszym autem"

  Pod warunkiem oczywiście, że potem zapłaci za zużyte paliwo bo kontrola policyjna nie może wiązać się z powstaniem dla mnie kosztów... Niby na podstawie czego kontrolowany miałby zapłacić za paliwo które pies zużyje podczas testów ?

 • Gość: ja

  Oceniono 8 razy 6

  Psy wyją a czeka ich jeszcze weryfikacja po upadku kaczyzmu.

 • Gość: ja

  Oceniono 7 razy 5

  obywatel ma prawo sprawdzić funkcjonariusza , musi okazać dokumenty i musi go okazywać bez przerwy - obywatel może go spisać i zadzwonić pod numer 997 sprawdzić czy funkcjonariusz nie jest fałszywy a to przedłuża kontakt , policjanci mają wybór -niestety !!!

 • xandx

  Oceniono 10 razy 4

  żałośni faszystowscy bojówkarze na usługach faszystowskiego rządu...... zabrać im wszystkie dodatki bo chcą kasy za gnębienie niewinnych ludzi... a przestępcy i bandyci mają się dobrze bo faszystowska milicja jest na ich usługach.......

 • asr1

  Oceniono 5 razy 3

  I w tym problem, że zamiast zaprotestować, że robi się z nich bijące serce partii pis, zamiast skończyć z szarpaniem kobiet i szarpaniem słusznie protestujących Obywateli RP potwierdzane wyrokami sądów to za kogo się biorą ?? za rękę która ich karmi !! Kto według was nieroby utrzymuje ?? min kierowcy tirów czy błaszczak ??? grabcie sobie grabcie !!! a może zaczęlibyście kontrolę rządowych limuzyn, sprawdzania trzeźwości polityków, sprawdzania badań technicznych limuzyn czy ubezpieczeń co mamy cykora ?? to nie to co złamać rękę kobiecie !!! pokolenie damskich bokserów !!!

 • Gość: pik pok

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawy pomysł, jak pracuję w kontroli skarbowej to mogę zgodnie z przepisami taki strajk prowadzić przez rok wobec takiego funkcjonariusza. Spokojnie może się meldować w urzędzie co drugi dzień. Taki funkcjonariusz wyniki swoich badań niezbędne do wykonywania zawodu może przecież odbierać miesiąc i dłużej itp. itd. Jednym zdaniem " kto sieje wiatr - burzę zbiera"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX