Nowe BMW Z4 - BMW pokazało najostrzejszą odmianę M40i

Bawarski producent wprowadzi do gamy najmocniejszą odmianę modelu Z4. Pierwsze zdjęcia samochodu wyciekły kilkadziesiąt godzin temu, a my znamy już pierwsze szczegóły.

Samochód oznaczony jako M40i mocno nawiązuje do wersji koncepcyjnej. Szczególnie, gdy przyjrzymy się, jak wygląda przedni pas oraz kształt reflektorów. Do tego auto wyróżniają powiększone wloty powietrza, długa maska oraz mocno pochylona przednia szyba.

Całość stoi na dużych, pięcioramiennych obręczach pod którymi skrywają się wyczynowe hamulce z niebieskimi zaciskami. Sportowa stylizacja ciągnie się aż po krótki tył ze spojlerem i podwójnym wydechem wraz z dyfuzorem.

Sporo zmian pojawiło się również w kabinie. Dominuje tam połączenie sportowego stylu i high-tech. Kierowca ma do dyspozycji 3-ramienną kierownicę oraz cyfrową deskę rozdzielczą podobną do tej w BMW Serii 8. Centralny ekran systemu multimedialnego iDrive otoczono metalicznymi akcentami.

BMW Z4 2018BMW Z4 2018 fot. BMW

Oprócz tego na pokładzie pojawiła się bezprzewodowa ładowarka, mały schowek i port USB. Na pierwszych zdjęciach udostępnionych w sieci pojawił się lewarek skrzyni biegów, kontroler iDrive i pedały z nakładkami z nierdzewnej stali.

Pod maską BMW Z4 M40i pojawi się najprawdopodobniej nowy, 6-cylindrowy silnik o pojemności trzech litrów. Podwójnie doładowana jednostka będzie rozwijać 385 KM maksymalnej mocy. Ostateczne parametry nie zostały jeszcze potwierdzone, ale wiadomo już, że w standardzie znajdziemy mechanizm różnicowy na tylnej osi oraz obniżone, sportowe zawieszenie sterowane elektronicznie.

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Oficjalna prezentacja nowego BMW Z4 odbędzie się już 23 sierpnia podczas imprezy w Pebble Beach.

Więcej o:
Komentarze (25)
Nowe BMW Z4 - BMW pokazało najostrzejszą odmianę M40i
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • acototak

  Oceniono 2 razy 2

  "wiadomo już, że w standardzie znajdziemy mechanizm różnicowy na tylnej osi "
  Rewelacja

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 2 razy 2

  ani jednego zdjęcia przodu auta , świetna galeria :)

 • 3tibet

  Oceniono 6 razy 2

  "w standardzie znajdziemy mechanizm różnicowy na tylnej osi"
  aha. no to dobrze :)

 • graveir

  Oceniono 2 razy 2

  385 koni to będzie miało na USA. W EU, z GPFem, ma być skręcone do 335 :)

 • Jan Kowalski

  0

  "Szczególnie, gdy przyjrzymy się, jak wygląda przedni pas oraz kształt reflektorów"

  Nie zamieściliście żadnego zdjęcia przodu, więc jak mamy się przyjrzeć ?

 • Gość: kowalski

  0

  mam 1660zł miesięcznie, może jakoś uzbieram

 • Gość: pOl

  Oceniono 1 raz -1

  Od paru dni czytam sobie recenzje na różnych portalach… na wszystkich znajdują się odniesienia tylko do dwóch pierwszych odcinków w reżyserii p. Agnieszki Holland. A co z resztą? Nie można oceniać całego serialu, który był reżyserowany przez aż 4 twórców na podstawie jednej osoby. Proszę tak więcej nie robić. Należy obejrzeć całość i dopiero wtedy wydać osąd, wtedy powstanie rzetelna recenzja, A więc poczekajmy do 30 listopada i przekonajmy się sami.

 • Gość: Mikolaj

  Oceniono 1 raz -1

  te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX