Lasy Państwowe inwestują miliony w samochody elektryczne - wybrano BMW i3

Lasy Państwowe wpisują się w rządowy plan związany z rozwojem elektromobilności. Od 2020 roku udział pojazdów elektrycznych we flocie administracji państwowej ma wynosić 10 proc. Jeszcze jesienią tego roku do parku maszyn dołączy 16 bezemisyjnych samochodów.

Zgodnie z ustawą o elektromobilności floty samochodów należących do administracji państwowej będą sukcesywnie wzbogacane przez kolejne auta elektryczne. Dlatego Lasy Państwowe ogłosiły przetarg na dostawę fabrycznie nowych, zeroemisyjnych samochodów wyprodukowanych w 2018 roku.

Piętnaście sztuk zamawianych pojazdów ma dysponować minimalnym zasięgiem 280 km na jednym ładowaniu i ma umożliwiać szybkie ładowanie. Pojemność baterii miała wynosić co najmniej 33 kWh a moc silników 95 kW (133 KM). Jeden pojazd wyszczególniony w zamówieniu miał oferować zasięg minimum 160 km, przy założeniu, że moc nie będzie mniejsza niż 60 KM, a pojemność baterii 33 kWh.

Łódzki zakład usługowo-produkcyjny Lasów Państwowych wybrał ofertę szczecińskiego dealera samochodów BMW i MINI. Flota pojazdów powiększy się o 15 elektrycznych BMW i3. Wartość jednego egzemplarza to 160 tys. zł. Dodatkowym pojazdem jest Nissan e-NV200.

Akademia RS, czyli emocje według SKODY

Więcej o:
Komentarze (25)
Lasy Państwowe inwestują miliony w samochody elektryczne - wybrano BMW i3
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fm

  Oceniono 11 razy 3

  Nissan Leaf jest obecnie najlepszym elektrykiem na świecie
  nie żadne badziewne z recyklingu bmwe co nie przwejedzie dystansu nawet 150 km !!!

 • Gość: Ok

  Oceniono 3 razy 3

  Mają rozmach ..... syny..
  Cytując siarę...

 • Gość: obywatel

  Oceniono 2 razy 2

  najpierw niech lasy panstwowe zajma sie zwisajacymi nad jezdniami galeziami, ktore zabijaja ludzi, oraz zarosnietymi rowami przy drogach biegnacych przez lasy, z ktorych wylatuje lesna zwieczyna , ktora takze stwarza smiertelne zagrozenie. Tymabradziej , ze lasy panstwowe na to stac. Musimy zaczac tego wymagac bo inaczej nic sie nie zmieni . pozdr

 • Gość: Gość Darek

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma to jak EKOLOGIA lasy państwowe popierają autka na węgiel tak trzymać. Aha mam nadzieje że jak się im zd bateryjka to nie zutylizują jej w lesie.

 • Gość: nadSZYSZKOwnik

  Oceniono 3 razy 1

  Słusznie. Jest kupa forsy z wyrżnięcia Puszczy Białowieskiej, to co będziemy kupować tańsze i pewniejsze marki. Poza tym ta, to nasz symbol Polaka-buraka.

 • Gość: maniek

  Oceniono 1 raz 1

  Ktoś za to powinien iść do paki.

 • Gość: WagON

  Oceniono 1 raz 1

  podobno lotos ma poniesc koszty oplaty emisyjnej. na ludziach ma sie to nie odbic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX