Klasa średnia w Niemczech - w rankingu "król" może być tylko jeden

W segmencie samochodów klasy średniej na polskim rynku królują takie modele, jak Volkswagen Passat, Skoda Superb i Opel Insignia. Jak wygląda sytuacja za naszą zachodnią granicą?

Ranking powstał w oparciu o bazę niemieckiego urzędu kontrolnego KBA, a statystyki dotyczą wyników za minione półrocze tego roku. Pierwszą piątkę listy najpopularniejszych aut klasy średniej otwiera Opel Insignia z wynikiem 13 993 egzemplarzy. Oczko wyżej uplasował się przedstawiciel segmentu premium – BMW Serii 3 – z liczbą 17 346 rejestracji.

Trzecie miejsce na podium zajął Mercedes Klasy C, który mocno odskoczył bawarskiemu konkurentowi – 31 128 zarejestrowanych egzemplarzy. Drugie miejsce, z niewielką nadwyżką zdobyło Audi A4 – 34 052 egzemplarze. Natomiast na pierwszym miejscu znalazł się Volkswagen Passat – 38 042 sztuki.W Polsce marki premium znajdują się daleko poza czołówką takich zestawień.

Warto wspomnieć, że w najnowszym zestawieniu największą dynamikę wzrostu uzyskał Volkswagen Arteon. W porównaniu z poprzednim zestawieniem jego notowania podskoczyły o 300 procent.

Oto lista najpopularniejszych modeli klasy średniej w Niemczech:

 1. Volkswagen Passat: 38 042 sztuki
 2. Audi A4: 34 052 
 3. Mercedes Klasy C: 31 128
 4. BMW Serii 3: 17 346
 5. Opel Insignia: 13 993
 6. Skoda Superb: 10 112
 7. Ford Mondeo: 7315
 8. Volkswagen Arteon: 4499
 9. Toyota Avensis: 2206
 10. Renault Talisman: 1534
Więcej o:
Komentarze (18)
Klasa średnia w Niemczech - w rankingu ?król? może być tylko jeden
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mikolaj

  Oceniono 7 razy 3

  Najnudniejszy samochód świata (zaraz po golfie) królem, brawo! O czym tu pisać? Czołówka najpopularniejszych czyli najnudniejszych samochodów świata, które widać co 2 sekundy jak się wyjdzie na ulice. Nie wiem co kupić, nie mam pomysłu na ciekawe auto to biorę VW lub audi :D Mnie było stać na wyrafinowanie i mam Alfe.

 • Markus Q.

  Oceniono 5 razy 3

  P.Boner pisze swoje rankingi na wstecznym biegu?Pierwszą piątkę otwiera pierwsze auto w klasyfikacji a nie ostatnie no chyba że uczył się pan pisania artykułów w jakiejś szkółce niedzielnej.

 • byann

  0

  Najgorszy serwis Mercedes. Unikajcie jak ognia. Ja nie wiem co zrobić ze swoim, bo w Mercedesie nie potrafią nic zrobić. Chyba że zapłacę 4 tyś, żeby sprawdzili czy to co im się wydaje. Jak nie to kolejne pienk3na sprawdzenie. Szwabski szajs to Mercedes Benz.

 • Gość: Janek

  0

  Zastanawia brak na wychwalanej w Polsce Mazdy 6 w całym zestawieniu. Czyżby rozsądni Niemcy woleli Francuza niż Japończyka?

 • Gość: cda

  Oceniono 1 raz -1

  polskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore

 • Gość: Wars

  Oceniono 1 raz -1

  te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX