Liroy znów pyta o tablice rejestracyjne. Minister nie mówi "nie"

Poseł Piotr LIroy-Marzec postanowił złożyć kolejną interpelację do Ministerstwa Infrastruktury na temat możliwości wprowadzenia zmian w sposobie rejestracji pojazdów.

Z odpowiedzi przesłanej przez ministerstwo wynika, że trwają prace nad projektem o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym, którego celem jest uproszczenie procedur związanych z rejestracją pojazdów, uwzględniając postulaty zgłaszane przez obywateli oraz inne podmioty.

Kierowcy będą mogli liczyć na pewne ułatwienia. Jedną z propozycji ma być możliwość zachowania na wniosek właściciela pojazdu dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu, w tym zalegalizowanych tablic (tablicy) rejestracyjnych i nalepki kontrolnej, jeżeli właściciel pojazdu składa wniosek o rejestrację pojazdu, który był zarejestrowany na terytorium RP i posiada tablice rejestracyjne zgodne z obecnie obowiązującymi przepisami. Jednak to nie oznacza jeszcze, że właściciel będzie zwolniony z obowiązku przerejestrowania auta, ale sam fakt rejestracji nie będzie się wiązał z kosztem w postaci 80 zł za wymianę tablic.

Przedstawiciele resortu nie ujawnili, jak długo trzeba będzie czekać na nowe przepisy. Wiadomo tylko tyle, że „szczegółowe konsultacje publiczne i uzgodnienia międzyresortowe zostaną przeprowadzone, jeśli projekt przedmiotowej ustawy zostanie ujęty w ww. wykazie prac legislacyjnych. W ich toku każdy będzie mógł zgłosić opinie, które z uwagą będą analizowane przez MI". Zatem można się spodziewać, że nastąpi to najszybciej w przyszłym roku.

Poseł Liroy-Marzec cały czas walczy o ułatwienie życia kierowcom. W ramach interpelacji proponował już koncepcję jednej tablicy rejestracyjnej dla pojazdu oraz możliwość czasowego wyrejestrowania samochodu.

Więcej o:
Komentarze (8)
Liroy znów pyta o tablice rejestracyjne. Minister nie mówi ?nie?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Lisek

  Oceniono 1 raz 1

  Elektromobilność to przyszłość, olac ceny paliw

 • Gość: 2018

  Oceniono 1 raz 1

  Najwyzsza pora. Jest 2018r.!

 • Gość: as

  Oceniono 1 raz 1

  Wreszcie jakis polityk probuje zrobic cos pozytecznego dla spoleczenstwa. Pewnie sie nie uda, ale przynajmniej sie stara. Szanuje.

 • Gość: kar

  Oceniono 1 raz -1

  Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi

 • Gość: Wojciech K

  Oceniono 1 raz -1

  prognozy średnich cen ropy na najblizszy czas przez to ze usa zerwalo porozumienie nuklearne z iranem są niestety teraz wyzsze niż miesiac temu.

 • Gość: Mikolaj

  Oceniono 1 raz -1

  wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic.

 • Gość: Kaska

  Oceniono 1 raz -1

  Paliwo zdrożało bo ceny ropy ida w gore przez Trumpa

 • Gość: Wojciech K

  Oceniono 1 raz -1

  przez niego wszystko rosnie na stacjach zachodnich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX