Popisowa akcja rządu Filipin - zniszczyli auta za 21,5 mln zł. Jest film z akcji

Kilka dni temu zniszczono 75 samochodów i motocykli o wartości prawie 5,9 mln dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 21,5 mln zł . Buldożery niszczyły zupełnie sprawne pojazdy. Wszystko filmowały kamery.

To kolejna, spektakularna akcja prezydenta Filipin, który chce oczyścić kraj z korupcji. Na specjalnym placu ustawiono 68 samochodów i 7 motocykli, które trafiły do kraju nielegalnie. Przemycanie towarów, szczególnie tych luksusowych to prawdziwa plaga na Filipinach.

Kraj pogrążony w kryzysie ma duże problemy z korupcją, a walka z tym zjawiskiem to jedno z haseł Rodrigo Duterte – prezydenta kraju. Kontrowersyjny polityk rządzi od 2016 roku. Od tamtego czasu zorganizowano już kilka takich akcji. Po raz ostatni w lutym – wtedy buldożery zniszczyły auta za blisko 1,2 mln dolarów.

Zobaczcie, jak wygląda procedura niszczenia.

 
Więcej o:
Komentarze (32)
Popisowa akcja rządu Filipin - zniszczyli auta za 21,5 mln zł. Jest film z akcji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ergtweryt

  Oceniono 15 razy 9

  Mamy problem z korupcją!!! Co robimy? Każemy ludzi którzy biorą/dają łapówki!!! Jakich rezultatów oczekujemy? Zmniejszenie korupcji! A może by tak uprościć życie, zmniejszyć obszary gospodarki w których dużo ma do powiedzenia przekupny urzędnik? Nie no tego nie można zrobić...lepiej dalej walić głową w mur i czekać na inny rezultat niż ból tejże łepetyny. Filipiny są podobno najgłupszym krajem w Azji, a jak patrzę na to co się dzieje u nich i u nas to sądzę, że jesteśmy do nich bardzo podobni.

 • vomiting_frog

  Oceniono 11 razy 7

  Nawet jak bym był przekonany że zabrano te pojazdy legalnie i realnym przestepcom a nie przypadkowym ludziom celem zrobienia szopki dla gawiedzi zgodnie z plebejska logika: "ma to na pewno ukradł" to i tak uważał bym niszczenie sprawnych pojazdów za debilizm.

 • dawnyprezes

  Oceniono 18 razy 6

  Tak jest, jak "lepperiada" kieruje państwem !

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 20 razy 4

  Zniszczyli więcej aut za większą sumę niż prezes postawił pomników. Władcy w tych krajów łączy wspólny mianownik. Są chorzy...

 • Gość: mszczeblewski@vp.pl

  Oceniono 2 razy 2

  E tam- nasi z BOR I MON niszcza bardziej spektakularnie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 2

  Duterte długo nie porządzi.
  Totalnie podpadł Kościołowi filipińskie mu.
  Powiedział, że religia katolicka Jet głupia i nielogiczna.

 • eclipse23

  Oceniono 4 razy 2

  rydzyk się pochlasta

 • remo29

  Oceniono 8 razy 2

  Trzeba byk o rozdać bezdomnym, ci by już wiedzieli gdzie jest Toruń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX