Klienci Lexusa najbardziej zadowoleni ze swoich samochodów

Japoński producent samochodów z klasy premium może się pochwalić wysokim poziomem zadowolenia klientów. Potwierdza to najnowszy ranking satysfakcji klienta przeprowadzony nad Sekwaną.

Francuski magazyn motoryzacyjny L`Argus opublikował wyniki pierwszej edycji badania poziomu zadowolenia klientów. W sondażu „Driverview-L`Argus” wzięło udział ponad 10 tys. użytkowników samochodów, który odpowiadali na szczegółowe pytania zawarte w ankiecie na temat jakości wykonania i materiałów, a także niezawodności samochodów.

Lexus zajął pierwsze miejsce w obu kategoriach. Jakość samochodów doceniło 93,7 proc. posiadaczy Lexusów. To bardzo dobry wynik, ponieważ średnia dla wszystkich marek wynosi 81,4 proc. Z kolei zadowolenie z niezawodności tych aut zadeklarowało 96,2 proc. respondentów – w porównaniu ze średnią na poziomie 85,4 proc.

To kolejna, wysoka lokata w rankingach satysfakcji klientów z różnych stron świata. W amerykańskich zestawieniach J.D. Power Lexus po raz siódmy z rzędu zajął pierwsze miejsce. To samo tyczy się brytyjskich magazynów Auto Express Driver Power czy AutoIndex.

Więcej o:
Komentarze (14)
Klienci Lexusa najbardziej zadowoleni ze swoich samochodów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: krasnal

  Oceniono 2 razy 2

  Mocno mnie to nie dziwi, sam jeżdże lexusem jakieś 2 lata, zdarzyło mi sie wahacze wymieniać ale udało sie ogarnąć oe delfi na necie i koniec końców drogo mnie to nie kosztowało, a fura komfortowa bez dwóch zdań

 • Black Swan

  Oceniono 3 razy 1

  Lexus to chyba jedyna już marka, której auta się nie psują na potęgę... Reszta (a juz szczególnie Niemcy) straszliwie zaniżyła jakość produkcji i dziś BMW czy Porsche psuje się na potęgę podobnie jak np. Land Rover... Dziś by dostać się do serwisu trzeba ustawiać się w kilku dniowych kolejkach a nie tak jak było jeszcze 10 lat temu, człowiek przyjeżdżał "w ciemno" bo zawsze było jakieś wolne miejsce na kanale serwisowym.. Dziś jest to niemożliwe bo auta tych marek są w serwisie przynajmniej raz na miesiąc...

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 18 razy 0

  Na pewno są to świetne samochody. Mój jedyny problem z tymi samochodami, to że są odpychająco szpetne. To rozdziawione ryło z przodu jest przeokropne.

 • Gość: Wojciech K

  Oceniono 1 raz -1

  To dobra mobilizacja na przesiadkę na rower, oszczędność i aktywność to lubię!

 • Gość: mario

  Oceniono 9 razy -1

  tylko czemu te azjatyckie auta są tak brzydkie....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX