Seat Leon Cupra 300 - Seat musi pożegnać najmocniejszą wersję Leona Cupry

Już niebawem wszyscy producenci samochodów będą mierzyć spalanie swoich samochodów według normy WLTP, która jest dużo bardziej realistyczna niż wyniki podawane według standardu NEDC. Jedną z pierwszych "ofiar" jest Seat Leon Cupra.

Wprowadzenie nowej normy generuje utrudnienia dla niektórych producentów. Grupa Volkswagen musi wstrzymać produkcję w głównym zakładzie w Wolfsburgu na 1-2 dni w tygodniu, od sierpnia do końca września.

Centrala marki Seat w Hiszpanii ma równie poważny problem. Z powodu nowego reżimu testowego musi zmienić nazwę jednego modeli. Z oferty zniknie Seat Leon Cupra 300, a w jego miejsce pojawi się Seat Leon Cupra 290. Z powodu nowych, bardziej realistycznych pomiarów hiszpańska marka musi „zdławić” maksymalną moc 2-litrowej jednostki z 300 do 290 KM.

Jak poinformował nas polski odział Seata, zmiana dotyczy wersji z napędem na przód. 300-konny Leon z napędem 4x4 zachowa swoje 300 koni. Bez zmian pozostają również odmiany Cupra R oraz Carbon.

Zobacz także: Seat Leon Cupra R - pierwsza jazda. Piękne pożegnanie

Dlaczego samochody spalają więcej niż deklarują producenci?

Norma WLTP generuje problemy również dla innych koncernów. Peugeot zapowiada wstrzymanie produkcji modelu 308 GTi aż do początku października. Podobny los czeka BMW Serii 7 i M3. Na tych zmianach najwięcej zyskają klienci, którzy będą mogli sprawdzić, jakie jest rzeczywiste spalanie w modelu, których ich interesuje.

Więcej o:
Komentarze (8)
Seat Leon Cupra 300 - Seat musi pożegnać najmocniejszą wersję Leona Cupry
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fakej

  Oceniono 6 razy 2

  Seat w PL był kiedyś na tyle wporzo, że oferowali chip tunning za free (lub za niewielką dopłatą, dokładnie nie pamiętam) bez utraty gwarancji. Może teraz zrobią to samo?

 • Gość: Ya.rek

  0

  Pożyczałem modele Seata w Panek i na dalszych wyjazdach dobrze się sprawdzał

 • Gość: Arecky

  0

  Co za farmazony niedawno pisaliscie ze powstala ze cupra tojuz osobna marka a dzisiaj - seat cupra , zdecydujcie sie w koncu .

 • Gość: Trąbocyt

  Oceniono 10 razy -4

  A pedalarze znaczy się rowerzyści pierdzą z wysiłku jak szaleni i nikt im kryzy na zwieracz nie zakłada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX