Europejczycy najczęściej wybierają kombi

Firma analityczna Jato wyliczyła, że na Starym Kontynencie sprzedaje się najwięcej samochodów osobowych z nadwoziem kombi.

W ubiegłym roku na Europę przypadło łącznie 72 proc. całej globalnej sprzedaży samochodów kombi. Na Starym Kontynencie zdecydowanym liderem w sprzedaży takich aut są Niemcy i kraje skandynawskie. W czołówce rankingu znajdziemy też kraje leżące w Europie Środkowo-Wschodniej. Co ciekawe, przez ostatnie 15 lat zainteresowanie takimi samochodami spadło w Europie o zaledwie 1 procent.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły Stany Zjednoczone oraz Chiny – obydwa kraje osiągnęły udział po 9 proc. W przypadku Państwa Środka udział w lokalnym rynku wynosi zaledwie 0,9 proc., a w ciągu ostatniego roku wzrósł o 329 proc. za sprawą nowo wprowadzonych modeli oraz ogólnego wzrostu sprzedaży nowych samochodów.

Więcej o:
Komentarze (2)
Europejczycy najczęściej wybierają kombi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: SUVhejter

    Oceniono 8 razy 6

    Jeżel potrzebujesz dużego pojemnego auta, kombi jest jedynym słusznym wyborem. Nie żadne ciasne i bezsensowne SUVy...

  • Gość: prusak

    0

    Zależy do czego komu potrzebne auto. Jakiś czas pomykam octavką i większych problemów z nią nie mam, owszem była cewka zapłnowa do wymiany ale mechanik mi sprowadził delphie oe i teraz nic nie siada. Ale jak trzeci syn przyjdzie na świat trzeba będzie pomyśleć o minivanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX