Polacy znaleźli błąd w zabezpieczeniach Tesli

Aplikacja Tesla App pozwala posiadaczom samochodów marki Tesla kontrolować swój samochód z poziomu smartfona. Jednak okazuje się, że rozwiązanie nie jest do końca bezpieczne, co potwierdziła ekipa polskich programistów.

Dzięki aplikacji można otworzyć samochód przy użyciu smartfona, a także zarządzać jego podstawowymi funkcjami oraz sprawdzić jego geolokalizację. Ekipa programistów z polskiej firmy Xsolve postanowiła sprawdzić aplikację i jej zabezpieczenia.

Głównym zadaniem był test jakości zabezpieczeń oferowanych przez producenta. Niestety wyniki tego sprawdzianu z pewnością nie zadowolą posiadaczy elektrycznych samochodów. Co ciekawe, programiści nie skupiali się na łamaniu zabezpieczeń czy wyszukiwaniu błędów w aplikacjach. Wątpliwości wzbudził sam system autoryzacji, który zdaniem specjalistów, jest niewystarczający. Eksperci twierdzą, że aplikacja została źle zaprojektowana i wymaga poprawy.

Głównym problemem jest brak wieloskładnikowej autentykacji - przykładem w tej kwestii są aplikacje bankowe. Jedyne, co potrzeba do zalogowania się w Tesli to hasło, którego zdobycie nie będzie największym problemem. Po wpisaniu prawidłowych danych nie jest wymagana żadna dodatkowa autoryzacja. Użytkownik ma dostęp do całej aplikacji i wszystkich funkcji powiązanych z samochodem. Poza tym nie można w żaden sposób kontrolować urządzeń dodanych do naszego konta. To oznacza, że po zdobyciu hasła każdy może zalogować się do systemu i sprawdzać w sposób niezauważony jego lokalizację. Jak na samochód kosztujący dziesiątki tysięcy dolarów to stanowczo zbyt mało.

Więcej o:
Komentarze (11)
Polacy znaleźli błąd w zabezpieczeniach Tesli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Biorąc pod uwagę, że zhakować można dziś niemal wszystko, wolałbym, żeby mi ktoś dla jaj nie włączył w czasie jazdy trybu awaryjnego...

 • Gość: Jac00

  Oceniono 2 razy 0

  chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja

 • Gość: 21cm

  Oceniono 1 raz -1

  wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic.

 • Gość: Zen

  Oceniono 1 raz -1

  te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.

 • Gość: moda

  Oceniono 1 raz -1

  Paliwo zdrożało bo ceny ropy ida w gore przez Trumpa

 • Gość: Matt

  Oceniono 1 raz -1

  Chrońmy środowisko a przy tym nasze zdrowie! Auta elektryczne to przyszłość!

 • Gość: shy

  Oceniono 1 raz -1

  Spodziewałem się, że z biegiem czasu odczujemy konflikty geopolityczne i nawet jak Morawiecki walczy z cenami to amerykanie i zydzi je winduja

 • Gość: Ponton

  Oceniono 1 raz -1

  Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.

 • Gość: laca

  Oceniono 1 raz -1

  podobno lotos ma poniesc koszty oplaty emisyjnej. na ludziach ma sie to nie odbic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX