Mercedes ma problemy z silnikami Diesla. Szykuje się ogromna akcja serwisowa?

Koncern Daimler będzie musiał wezwać do serwisu ponad 600 tys. egzemplarzy Mercedesa Klasy C i G. Wszystko z powodu oskarżeń związanych z silnikami Diesla.

Niemiecki magazyn „Der Spiegel” poinformował, że niemiecki urząd ds. transportu KBA prowadzi śledztwo w sprawie funkcji systemu kontroli emisji spalin zawartych w oprogramowaniu silnika, które nie są zgodne z obowiązującymi przepisami. Dotyczy to modeli Klasy C i G, w których producent mógł zastosować podobne rozwiązanie jak w modelu Vito.

Kilka dni temu oskarżono Mercedesa o instalowanie oprogramowania fałszującego poziomy emisji szkodliwych substancji w modelu Vito, a konkretnie w silniku wysokoprężnym o pojemności 1,6 zapożyczonym od Renault. Niemieckie ministerstwo transportu zaleciło natychmiastową akcję serwisową, a przedstawiciele koncernu Daimler poinformowali, że zostanie przygotowana aktualizacja oprogramowania, jeżeli przepisy zostały faktycznie złamane.

Producentem silnika jest francuski koncern, który już w 2016 roku był oskarżany o podobne oszustwo, ale Renault zaprzeczyło doniesieniom. Dyrektor generalny koncernu Daimler, Dieter Zetsche, został wezwany do niemieckiego ministerstwa transportu z powodu podejrzeń dotyczących Vito.

Jeżeli oskarżenia się potwierdzą i koncern będzie zmuszony do wycofania z dróg ponad pół miliona modeli, straci kilkadziesiąt, jak nie kilkaset milionów dolarów.

Więcej o:
Komentarze (12)
Mercedes problemy z dieslami - Dieselgate
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Piotr Paweł

  Oceniono 8 razy 4

  1.5 i 1.6 diesel jest od Renault, tak jak w Nissanach. Ale to zaleta, nie wada. Zwłaszcza 1.6 diesel 130km. Mało awaryjny , mało pali. Lekka turbo dziura ale DPF praktycznie bezawaryjny. Tylko trzeba kontrolować rozrząd i pompę oleju.

 • Gość: Batek

  Oceniono 1 raz 1

  to trump podwyzszyl nam ceny paliwa

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 3 razy 1

  Niemieckie krętactwo motoryzacyjne. Powinni z nich wytrzepać z 20 mld € ale przecież swojskim szkodzić nie będą.
  Urząd UE powinien ich wziąć za d...pę !

 • Gość: szwaj

  0

  Inwestycje inwestycjami, ale zdrowie człowieka musi być stawiane zawsze na pierwszym miejscu !

 • Gość: Zigy

  0

  to ze podniosly sie ceny paliw to nie znaczy ze nie spadna. moim zdaniem to chwilowy kryzys. byleby nie pojawily sie znowu jakies czynniki podnoszace ryzyko.

 • Gość: wlad

  Oceniono 2 razy 0

  ceny paliwa rosna przez trumpa, ale orlen zaraz wprowadzi wszedzie ladowarki dla aut elektrycznych i bedzie mozna to olac

 • Gość: Gość

  0

  śmiećsedes bęc lol

 • Gość: Gość

  Oceniono 3 razy -1

  śmiećsedes bęc lol pospolite , buraczane , skompromitowane , a teraz także chińskie g o w n o lol

 • Gość: pqe

  Oceniono 1 raz -1

  polskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX